18 лютого 2014 року – цей день в історії незалежності України важається одним з найкривавіших. У цей день розпочалися масові розстріли протестувальників на майдані Незалежності.

Шість років тому о 8 ранку у Києві майданівці сформували колони для так званого “Мирного наступу” на Верховну Раду з вимогою повернути Конституцію 2004 року. Біля парламенту “Беркут” вже чекав активістів та почав їх розганяти.

Після цього силовики взялися “зачищати” Майдан. Сутички тривали на вулицях Інститутській, Шовковичній, Липській та у Маріїнському парку. Вже тоді з’явилися повідомлення про перших постраждалих. Це працювали снайпери, адже велика частина поранень були у голову та шию. До обіду протестувальників відтіснили до урядового кварталу.

Аби Майдан відрізати від підмоги, тоді у Києві зупинили рух метро та обмежили в’їзд до міста. До вечора силовики штурмували Жовтневий палац та Український дім, пізніше спробували наступати двома БТР-ами, але їх протестувальники підпалили коктейлем Молотова.

Далі запалало наметове містечко та Будинок профспілок. У бічних вулицях поблизу Майдану активізувалися “тітушки” і нападали на поодиноких мітингувальників або на невеликі групи. Увечері силовикам відкрили склади МВС, з того часу беркутівці та тітушки стали добре озброєнними.

18 лютого 2014 року запам’яталося щонайменше 20-ма загиблими та тисячами поранених. Частину з них доставили у лікарні, іншим надавали допомогу у Михайлівському золотоверхому соборі.