Зінаїда Навроцька – медик, яка після аварії на ЧАЕС півроку провела у чорнобильській зоні. Працювала у медичній бригаді просто біля станції. Займалась лікувальним масажем ліквідаторів, які працювали по 12 годин і від втоми часто не могли вийти на наступну зміну. Каже, що поїхала туди у 22 роки, причому, зробила це абсолютно добровільно.
Зінаїда розповідає, що медики жили у так званій “зеленій зоні” за три години поїздки від реактора. Справлялись не всі – були ті, кого відправляли додому через виснаження. Спочатку більшість ліквідаторів боялись радіації, проте, з часом звикали. Звикла і Зінаїда: після трьох з половиною місяців у зоні, за викликом через деякий час приїхала туди знову.
Зараз учасники ліквідації аварії намагаються часто спілкуватись та підтримувати одне одного. Один з волинських осередків – громадська організація “Спілка.Чорнобиль”. Очолює її також один з ліквідаторів аварії, який провів у зоні близько двох місяців.
Зараз чорнобильці нарікають на те, що держава відмінила ряд пільг для ліквідаторів другої категорії. Кажуть, що всього на Волині зареєстрували близько трьох з половиною тисяч учасників ліквідації, а станом на 2018-тий з них залишилось лише дві тисячі. Вже 26-го квітня  виповнюється тридцять два роки з моменту аварії на Чорнобильській АЕС.