У серпні 2017 року сталася подія, що якісно і назавжди змінила інформаційний простір Волині. Область і раніше була одним із лідерів розвитку нових онлайн-медіа, перше з яких з’явилося тут ще у 2006 році. А через 11 років після цього – у 2017-му – запрацював новий телевізійний канал. На той час це був єдиний телеканал, який мовив в HD якості і перший регіональний телеканал України в інформаційно-аналітичному форматі.

Це і був 12 канал.

Глядачі не могли не помітити абсолютно нового стилю роботи – в ефірі не було жодних програм, а лише блоки новин – Волині, України та Світу. Щогодини виходив випуск зі свіжою інформацією, яка подавалася лаконічно, динамічно, просто і повно.

Ще не було власної студії. Ньюзрум, журналісти, режисери монтажу та адміністрація працювали у приміщенні завбільшки менш ніж сто квадратних метрів. Але знімальні групи каналу на яскравих брендованих автомобілях щодня колесили волинським краєм, знімаючи, пишучи і видаючи на-гора новини.

Навесні 2018 року канал переїхав у нове, зручне приміщення на вулиці Дубнівській у Луцьку – і дістав новий поштовх до розвитку. Почалася робота над облаштуванням студії, запуском нових програм.

Сільськогосподарська програма «Агро-Весна», шоу про луцькі навчальні заклади «Топ-школа», ток-шоу «Актуально», інформаційно-аналітичні підсумки тижня, програма журналістських розслідувань «Спецтема» – кожна з цих програм «з нуля» планувалася і втілювалася командою 12 каналу – і знаходила свого вдячного глядача.

Професіонали високого рівня проводять майстер-класи і семінари з працівниками 12 каналу, проект невпинно нарощує матеріально-технічну базу.

У березні 2018 року на 12 каналі з’являються перші студійні програми. Гостями ефірів стають високопосадовці, політики, діячі культури. Не обходили своєю увагою канал ні народні депутати, ні прем’єр-міністр, ні президент України.

З’являються такі проекти, як суспільно-політичне ток-шоу «Протилежний погляд», випуски новин «ПодіїІнформ», розважальне шоу «БлаБлаТайм». Восени 2018 року 12 канал організував провів серію масштабних тематичних телемостів між містами України. 

Тоді ж команда 12 каналу реалізовує один із досі найбільш популярних телепроектів – цикл програм про життя волинських сіл «Заходеньки».  Проект показує життя у Волинській глибинці, розповідає про самобутніх людей, забуті традиції, унікальні звичаї і обряди.

На початку 2019 року канал отримує ліцензію на всеукраїнське мовлення і розпочинає повномасштабну роботу в супутниковій мережі. З того моменту площа покриття сигналом зростає більше як на два мільйони квадратних кілометрів і охоплює 135 країн.

Канал невпинно і наполегливо працює над розширенням своєї дистрибуційної мережі. На сьогодні він мовить у таких популярних українських сервісах як MEGOGO, Ланет, Київстар та багатьох інших.  12 канал транслює свій ефір у найбільших кабельних мережах області та на найбільших платформах інтернет-телебачення.

У 2019 році з’являються такі проекти, як ток-шоу «Позиція», ранкове шоу «Ранок Лайв», програми «Духовна абетка», «Арт-вітальня», «Ретро-Волинь», «Розмова про мову», «Поліцейський влог», «Бізнес-Бранч».

Навесні 2019 сайт 12  каналу реформується і стає окремим інформаційним ресурсом із новинною стрічкою, фоторепортажами та статтями.

Створюється окрема служба продакшну, яка виготовляє комерційний відеоконтент і для трансляції на каналі, і для інших потреб замовників.  Одним з провідних напрямків роботи продакшн-відділу стає організація прямих трансляції комерційних заходів, конференцій, форумів, спортивних подій, концертів тощо.

Серйозним випробуванням для команди стає 2020 рік, коли світ переживає небачену досі пандемію і карантинні обмеження. Доводиться відмовитися від більшості проектів, запровадити безпрецедентні заходи безпеки, мінімізувати присутність працівників у офісі. Але нові виклики – це нові шанси. У цей час в ефірі з’являються шоу “На карантині” та “Жіночі історії” – розмови ведучих зі студії через скайп із багатьма експертами, відомими людьми та владцями про усе, що тоді хвилює глядачів. Як завжди,виходять новини та інформаційно-аналітичні програми

Восени 2020 року починається новий етап розвитку каналу. Після складних місяців роботи знову запускаються нові проекти, відкриваються нові обличчя, переформатовуються традиційні формати.

В ефір виходять кулінарна програма «МаШоу», ток-шоу «Позиція», новий сезон «Заходеньок», програми «Телемедицина», «Жіночий клуб» та «Вечір на 12-му», автомобільне шоу, авторська програма «По дорозі» з Богданом Ковалем.

З початком 2021 року канал бере на озброєння гасло «стаємо ближче». Команда активно впроваджує інтерактивні способи спілкування з глядачами, будує нову студію, запускає окремий ютуб-канал новин, відкриває акаунт у популярній мережі Тік-Ток, де від початку здобуває популярність в аудиторії.

З’являються вечірні шоу,  які транслюються наживо. Глядачі отримують змогу телефонувати у студію і ставити свої питання гостям та експертам, реагувати на те, що відбувається на екрані.

Відновлює роботу відділ журналістських розслідувань і програма «Спецтема». Канал видає серію просвітницьких програм «Операція «Житло», де знайомить глядачів з усіма практичними аспектами теми енергозберігаючих технологій. В ефір виходять документальні фільми про знаменитих волинян.

Канал транслює ключові спортивні, мистецькі і бізнес-події краю.

Новий – 5-й рік своєї роботи команда 12 каналу зустрічає на низькому старті нового сезону. В ефір уже вийшло нове шоу Луїзи Киримової «Made in Волинь», до старту готуються інші проекти і формати роботи.

12 канал живе, розвивається і змінюється. Усе – для того, аби бути максимально цікавим і корисним своїм глядачам. Аби 24 години на добу 7 днів на тиждень  12 (!) місяців на рік творити якісне, нове і правдиве.  

Ставати кращими і ставати ближче до вас, наші глядачі.