В Україні перед початком навчального року повністю вакциновані від COVID-19 29% колективів шкіл. Ще 23% вакциновані однією дозою.

Про це в ефірі Громадського радіо сказав начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти й науки України Юрій Кононенко, повідомляє Громадське.

Примусового вакцинування для працівниць та працівників шкіл немає. Так само ані діти, ані освітяни не муситимуть тестуватися на коронавірус.

«Ми починаємо роботу у звичайному режимі: з масковим режимом та дотримання соціальної дистанції. Станом на 27 серпня повністю вакциновані близько 185 тисяч освітян — це 29%. І 23% — ще 145,5 тисяч людей — провакциновані однією дозою», — розповів Кононенко.

У Міносвіти такі показники вважають успішними. Але запевняють, що працюють над тим, аби збільшувати показники.

«Працюємо над пропагуванням, над тим, щоб усі працівники та працівниці мали доступ до вакцини. Обов’язкової умови бути вакцинованими для початку роботу немає. Законодавство передбачає, що потреба у вакцинації 80% колективу шкіл вимагатиметься для очного навчання, якщо заклад буде у помаранчевій зоні. В іншому випадку школи працюватимуть дистанційно. Нині усі заклади освіти в Україні у зеленій зоні», — сказав він.

Нагадаємо, у Луцьку від коронавірусу вакцинувалися близько 30% працівників закладів освіти.