За рік парламентські партії витратили майже півмільярда гривень держбюджету. У період з липня 2016 року по вересень 2017 року вони використали 407 мільйонів 200 тисяч гривень.

Нині партії майже не мають власних коштів, а тому практично всі витрати проводили за рахунок бюджету. Наразі законодавчо не регулюються статті витрат для партій. Тому більшість грошей вони витрачають на рекламу в медіа. В сумі це майже 130 мільйонів. Додаткове фінансування можуть отримувати тільки від фізичних або ж юридичних осіб. Втім, як запевняють експерти громадського руху «Чесно», не всі цього дотримуються.

«В офіційних звітах ми часто стикаємося з ситуацією, коли через підставних осіб, фізичних, або юридичних, ці гроші перераховують. І є інша ситуація, з недекларованими внесками і витратами» – Ігор Фещенко, аналітик партійних фінансів громадського руху «Чесно»

Як повідомили в «Чесно», певні партії отримують внески від неіснуючих юридичних осіб, а фізичні, від імені яких вони отримують гроші, навіть не знають, що робили якісь перерахування.

На місцеві організації йде 68 з половиною мільйонів гривень, а на матеріальні виплати і оплата послуг ще 66 мільйонів 400 тисяч гривень.

Решту –  політики витратили на зарплати працівникам і оренду приміщень. Результати дослідження базуються на фінансових звітах за ІІІ квартал 2017 року.