Максиму Кривошу, який став відомим на всю Україну після захоплення автобуса у центрі Луцька 21 липня, обрали запобіжний захід. Його триматимуть під вартою протягом найближчих 60 днів. Розмір застави суд не призначив.

Засідання відбулося 23 липня у Луцькому міськрайонному суді Волинської області.

Зауважимо, Кривошу повідомлено про підозру у вчиненні терористичного акту, захопленні та триманні осіб як заручників з погрозою знищення людей, посяганні на життя працівника правоохоронного органу, а також у незаконному поводженні зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 258, ч. 2 ст. 147, ст. 348, ч. 1 ст. 263 КК України).

Сторона обвинувачення подала клопотання щодо обрання Кривошу запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 діб без права внесення застави.

Адвокат підозрюваного зауважив, що наміру нападати на правоохопронця (про який ідеться у клопотанні слідчого), у Максима Кривоша не було.

“Наміру попасти в працівників поліції в нього не було. А можливість була – правоохоронці були без бронежилетів. Маючи зброю, він міг наробити багато біди. Але в нього була інша мета”, – пояснив Сергій Тиможинський.

“Кожна його дія була попереджальною. Він попереджав, що буде робити. Він вжив усіх заходів (за тих методів, які обрав Кривош, він вжив усіх заходів, щоб його почули. Він попереджав про кожну дію, навіть казав людям: “Будь ласка, закрийте вуха, зараз буду стріляти”, – сказав адвокат.

Поки суд був у нарадчій кімнаті, журналісти встигли поставити кілька запитань Кривошу. Ось найцікавіше із його відповідей:

“Спільників у мене немає. Моя мета – зміни в країні. Автобус обрав випадковий. Переважну кількість часу люди в автобусі користувалися телефонами. Я робив усе, щоб люди в автобусі не постраждали.Я коли виходив сказав людям: Ви довго будете відходити від цього шоку, але скоро у ваших головах стане більше свободи”.

Судом було прийняте рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді  тримання під вартою на 60 днів без можливості внесення застави.

Адвокат Сергій Тиможинський розповів, що його підзахисний відмовився від апеліції.

Максим Кривош після оголошення рішення суду заявив: “Чекайте на продовження перформансу “Антисистема”.