На базі практик табору “Гарт” СНУ імені Лесі Українки зібралися провідні науковці із України, Польщі, Молдови та Німеччини. Тут відбувся третій Міжнародний конгрес «Історія фізичної культури і спорту народів Європи». Саме цю тему науковці обговорювали три дні та ділилися своїми дослідженнями у цій галузі.

Науковці переконані, саме культура фізичного виховання з давніх-давен загартовувала у чоловіках незламний бійцівський дух.

Тож тепер, кажуть науковці, досліджувати історію фізвиховання та доносити студентам важливість цієї дисципліни – необхідність.

Науковці одноголосно підтримують думку, що будь-який вид спорту насамперед дисциплінує людину. На міжнародному конгресі говорили не лише про історію фізичних занять, а й про його види, які нині розвиваються в Україні. Завдяки Міжнародному конгресу Луцькому університету вдалося налагодити співпрацю із Польським вишом.

Після офіційної частини учасників конгресу дивували показовами виступами лицарі клубу “Айна Бера”.

Так як захід відбувався на березі перлини Волині – зачіпали й тему обміління Світязя. Нинішній вигляд озера неабияк збентежив іноземних гостей.