Дев’яносто днів. На такий термін Верховна Рада відтермінувала підвищення штрафів за нерозмитнені “євробляхи”. Підтримали рішення 284 нардепи. Волинські нардепи також проголосували “за”.

Євробляхарі таким результатом голосування задоволені. І вже готуються до роботи над альтернативним проектом закону, який усіх задовольнить.

З 22 серпня в дію вступив закон про підвищення штрафів для власників нерозмитнених євроблях. Він передбачав набагато жорсткіше покарання, ніж раніше. За тридцять діб протермінування – штраф 170 тисяч гривень, або ж конфіскація машини. На ринку вживаних авто у сусідній Польщі за таку суму можна придбати іномарку в хорошому стані з пробігом менше 180 тисяч кілометрів

Від масових протестів проти таких “драконівських” штрафів “євробляхарі” таки утримались. Тоді в офісі президента їм пообіцяли вирішити проблему. Фактично, з 22 серпня патрульні мали право зупиняти автівки на єврономерах та перевіряти документи. Але по факту, вони цього не робили.

Тому постанови виносили виключно на тих порушників, яких виявляли ще раніше, до 22 серпня. Відповідно, на них накладали старі штрафи.

Де-юре, патрульні досі можуть зупиняти автівки на єврореєстрації, бо законопроект про відтермінування штрафів набуде чинності лише наступного дня після опублікування, а це трапиться не раніше ніж наступного тижня.