Десятки тисяч словаків вийшли на антиурядові демонстрації
У Братиславі. Акцію проходить у зв’язку з нещодавнім убивством журналіста-розслідувача Яна Куціяка.
Демонстранти несли плакати із гаслами – “Словаччина має стати державою без мафії”. Активісти вимагали відставки прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо через можливу причетність його уряду до корупційних схем.Також, вони вимагали – керівників поліції та міністерства внутрішніх справ – піти у відставку.
Організатори акції у Братиславі заявили про те, що це найбільші протестти в Словаччині з часів “Оксамитової революції” яка відбулась близько тридцяти років тому.
Саме нещодавнє вбивство двадцяти семирічного журналіста Яна Куціяка спричинило невдоволення людей. Він вів гучні антикорупційні розслідування. Тіла розслідувача та його дівчини знайшли в будинку за пятдисят кілометрів від столиці. Причиною смерті стали вогнепальні поранення. Кореспонденту куля влучила в груди, його нареченій – у голову.
В Європейському союзі вимагають швидкого й усебічного розслідування справи. Наразі, ця справа спричинила політичну кризу в країні. Президент Андрей Кіска заявив, що за кровопролиття Яна Куціяка необхідно провести кардинальні зміни в уряді країни.