Перша група ісламських бойовиків залишила Східну Гуту. Про це повідомило Сирійське державне телебачення девятого березня. Воно показало відео, на якому близько десяти бійців зі своїми родинами перетинають пропускний пункт Аль-Вафідін.
«Джейш аль-Іслам» («Армія Ісламу»), найбільша з кількох груп бойовиків у Східній Гуті, заявила, що представників джигадистського угруповання «Хаят Тахрір аш-Шам» евакуюють до північної провінції Ідліб.
Рішення про евакуацію ухвалили на консультаціях з ООН, кількома неназваними міжнародними сторонами і громадянськими лідерами зі Східної Гути.

Якщо повстанці залишать анклав, це може покласти край насильству в регіоні. За останні два тижні під час наступу на провінцію сирійська армія захопила  більше половини регіону, таким чином розділивши навпіл територію, контрольовану повстанцями.

У середині лютого 2018 року армія президента Сирії Башара Асада розпочала бомбардування позицій повстанців у регіоні, в результаті яких, за даними Сирійської наглядової ради з прав людини, загинуло понад 930 мирних жителів. Представники неурядової організації “Лікарі без кордонів” повідомляють про більш ніж тисячу загиблих.

Представники сирійської і російської влади стверджують, що наступ на Східну Гуту був необхідний для того аби покінчити з повстанцями.
Сирія і Росія звинувачують саме їх – в обстрілах цивільних.
В сою чергу повстанці заперечують це і кажуть, що мешканці Східної Гути  бояться залишати анклав. Вони побоюються переслідувань уряду.