Розпізнати справжню поведінку людини та її міміку, не піддаватися на провокації, вміти швидко залагодити конфлікт і в той же час не дати порушникові кордону обдурити себе. Цьому у Польщі навчалися волинські прикордонники та митники.

Це спільний проект Луцького національного технічного університету та Католицького університету в Любліні в рамках транскордонної співпраці «Україна-Польща-Білорусь».

Пані Катажина викладає психологію студентам Католицького університету в Любліні. Одна з її тем – міміка людини. Завдання – розпізнати, що ховається за виразом обличчя.

Самі викладачі університету зобразили  емоції на фотографіях. А опісля організували опитування. Цікавилися у людей різного віку, які саме емоційні прояви вони бачать на світлинах. А вже потім робили висновки.

Ці заняття – своєрідна школа витримки й уміння не піддаватися стресу та не виказувати перед незнайомими людьми свій внутрішній стан.

Заняття тривали у формі діалогу та ігор, викладачі аналізували ситуації, наближені до реальних.

Теоретичні заняття – це перший етап програми. Він розрахований на службовців, які працюють з людьми. У наступному – планують організувати опитування людей, які перетинають кордон – про якість роботи працівників пунктів пропуску.