Чи спостерігали ви коли-небудь за зірками, кометами та іншими небесними тілами зблизька? Здебільшого для цього необхідне спеціальне обладнання – потужний телескоп. У нашому сюжеті – про людину, яка захоплюється астрономією і вже багато років роздивляється зоряне небо. Це – мешканець Вараша Сергій Москалик.

Дуже часто жителі Вараша бачать його на вулиці: він роздивляється  небо у телескоп. Астрономією він захоплюється ще зі школи.  Каже, що не тільки вивчає та досліджує космос, а й прагне поділитися своїми знаннями з іншими.

«Я їм розповідаю про різні астрономічні теми. Багато розповідаю людям про всякі аномальні явища, супутники. У мене така мета – залучити школярів до чогось такого красивого, духовного, високого», – розповідає Сергій Москалик.

Щоб усі охочі мали змогу, так би мовити, доторкнутися до космічного простору, Сергій Миколайович створив вайбер-групу «Зірки». Через неї запрошує на заняття з астрономії.

«Ми приходимо, спостерігаємо, дітки приходять. Вони вже знають його всі. З батьками приходять. Це цікаво», – запевняє мешканка Вараша Галина.

Найцікавіше, каже астроном, – спостерігати за єдиним природнім супутником  Землі Місяцем.

«Тому що це дуже яскравий об’єкт. Особливо коли він повний. Тоді дуже гарні фотографії виходять на телефоні. Люди, коли перший раз дивляться, просто шоковані», – каже Сергій Москалик.

Такі уроки астрономії на свіжому повітрі до вподоби і дорослим, і дітям.

«Це дуже класно. Я перший раз таке бачу. Я думала, що це просто воно так і є. А воно насправді таке класне», – захоплено розказує мешканка Вараша Еріка.

«Можна побачити кратери різні на місяці. Пустелі всякі є на Місяці. Цікаво. Все небо видно. Особливо, коли темно і зоряний вечір, то дуже красиво спостерігати за цим», – стверджує мешканка Вараша Галина.

Астрономія – не єдине захоплення. За професією пан Сергій інженер-електронік. За цією спеціальністю майже 25 років працює на Рівненській АЕС. Окрім улюбленої роботи, займається створенням аналогів знаменитих винаходів. Приміром,  самотужки зробив трансформатор відомого сербського винахідника Ніколи Тесли. Наразі працює над виготовленням й інших цікавих приладів. Планує розробити і щось своє.