Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков нагородив лікарів системи МВС, які протягом трьох тижнів допомагали італійським колегам у боротьбі із коронавірусом. Серед них є й волиняни.

Про це повідомили на сайті Нацполіції.

«Для мене велика честь подякувати вам та вручити нагороди. Україна отримала не лише повагу італійців, а і колосальний досвід. І неможливо переоцінити те, що ви, попри потенційні загрози, зважилися на це відрядження», – сказав Арсен Аваков.

За сумлінне ставлення до виконання службового обов’язку, професіоналізм, ініціативність і наполегливість та особистий внесок у боротьбу зі світовою пандемією  наручним годинником та премією було відзначено:

Лікаря-інфекціоніста з Дніпропетровської області В’ячеслава Бушуєва, який  працював за фахом “інфекційні хвороби” у приймальному і пульмонологічному відділеннях, а також у відділені інтенсивної терапії у провінції Марке міста Пезаро. Проводив первинний прийом, діагностику та лікування хворих з підозрою на COVID-19.

Голову медичної (військово-лікарської) комісії з Волинської області Андрія Власюка, який обстежував хворих в госпітальному відділені Святої Марії провінції Пезаро міста Урбіно.

Медичну сестру з Хмельницької області Олену Іваскевич, яка доглядала та годувала важкохворих пацієнтів, у тому числі з ураженими ділянками шкіри в лікувальному закладі провінції Марке міста Пезаро.

Заступника начальника госпіталю МВС міста Києва Андрія Мірошниченка, який безпосередньо здійснював первинне обстеження хворих, слідкував за фактично отриманими результатами діяльності при здійснені діагностично-лікувального процесу та обсягом медичної допомоги в лікувальному закладі провінції Марке міста Пезаро.

Начальника Центру психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору з Хмельницькою області Андрія Оліпера, який працював у лікарні провінції Марке міста Пезаро до якої доставляли людей виключно з підозрою на коронавірус, знайомився із протоколами лікування та медпрепаратами, що застосовуються для лікування.

Медичну сестру з Дніпропетровської області Юлію П’ятницьку, яка працювала безпосередньо іх пацієнтами у лікувальному закладі провінції Пезаро міста Урбіно. Ставила внутрішньо-венозні катетери, робила забір крові на аналізи, заміну кисневих масок. Виконувала роботу щодо проведення дезінфекції, стерилізації та утилізації медичних відходів.

Начальника госпіталю МВС Київської області Юрія Сака, який працював у шпиталі для COVID-позитивних пацієнтів провінції Марке міста Пезаро. Перейняв досвід італійських колег з організації охорони здоров’я в період епідемії.

Старшу медичну сестру Центрального госпіталю МВС Ірину Трофименко, яка безпосередньо брала участь в обстеженні хворих на COVID-19 госпіталю Святої Марії міста Урбіно, здійснювала відповідні медичні маніпуляції, стежила за станом їх здоров’я, а також супроводжувала хворих до інших регіонів Італії.

Медичну сестру з Хмельницької області Вікторію Чехіру, яка здійснювала догляд за хворими, в тому числі з ураженими ділянками шкіри в лікувальному закладі провінції Марке міста Пезаро.

Лікаря-ендокринолога з Волинської області Софію Черниш, яка здійснювала догляд за хворими в госпітальному відділені госпіталю Святої Марії провінції Пезаро міста Урбіно.

Лікарі поділилися враженнями від відрядження та розповіли завдяки чому італійцям вдалось знизити захворюваність та подолати пік епідемії.

«Вразила дисципліна з якою, італійці виконували всі правила карантину. Коли ми прибули в Італію, ми не побачили жодної машини, жодної людини, на відміну від того, що ми побачили повернувшись до Києва. Саме суворість, з якою італійці дотримувались карантину, дозволила їм «збити» захворюваність в пік епідемії. Тому зараз, я прошу всіх виконувати правила власної безпеки, користуватися засобами індивідуального захисту, обробляти руки та поверхні дезінфекторами. Це дуже важливо – берегти себе та дотримуватися правил карантину і ми поборемо вірус», – розповів Юрій Сак.

Нагадаємо, 23 квітня усі лікарі повернулися до України та пройшли обов’язкову двотижневу обсервацію.