З початком повномасштабного вторгнення лексикон українців збагатився багатьма словами і поняттями, які раніше були відомі обмеженому колу фахівців. Сьогодні кожен школяр має хоча б загальне уявлення про те, що таке FPV-дрони, РЕБи приціли чи тепловізори.

Але є коло людей, яким мало володіти загальною інформацією. Вони мають знати детальні характеристики того чи іншого приладу. Йдеться не лише про військових, але й про волонтерів, які шукають і купують усе необхідне для наших захисників по всьому світу.

Тож сьогодні розповімо детальніше – про тепловізори, пристрої, які вимірюють теплове випромінювання об’єктів і перетворюють його на зображення, видиме для людського ока навіть у повній темряві або в ускладнених умовах, таких як дим, туман або пил.

Для чого використовують тепловізори

Для чого використовують тепловізори

Варто зауважити, що тепловізори широко використовують не лише у військовій справі, а й у медицині, промисловості, з їх допомогою шукають людей у горах, вони стають незамінними помічниками мисливців.

Але для нас зараз найголовніше – захистити свою землю і своїх людей. Тож тепловізори допомагають нашим військовим спостерігати за ворогом і його позиціями, виявляти приховані об’єкти, визначати гарячі точки на полі бою, отримувати важливу інформацію в умовах обмеженої видимості.

У військових операціях тепловізори незамінні, коли треба вести спостереження в темряві. Так-так, навіть у ПОВНІЙ мряці, коли людське око просто нездатне щось побачити – рятує тепловізор.

Так само тепловізор незамінний, коли треба виявляти приховані об’єкти – чи то людей, чи машини, чи будь-що інше. Від тепловізора не заховається навіть те, що заховане за природними перешкодами чи тим більше замасковане камуфляжем.

Так само тепловізори незамінні, якщо треба вести спостереження за переміщенням ворога чи наводити озброєння на ціль. Бачили в інтернеті численні ураження ворожої техніки і окупантів уночі? Ну так от – без тепловізора тут не обійшлося ніяк!

Варіанти тепловізорів:

Як правильно обрати тепловізор

Тож із завданнями, які виконує тепловізор, і чому він стає незамінним помічником наших захисників на фронті, усе зрозуміло. Але що необхідно враховувати, обираючи цей прилад, аби він максимально ефективно допомагав нищити ворога і зберігати життя наших героїв?

Найперше серед технічних характеристик звертають увагу на чутливість. Чим вона вища, тим краще тепловізор може реєструвати навіть слабкі теплові сигнали.

Друга дуже важлива властивість – роздільна здатність, тобто можливість “бачити” деталі об’єктів на зображенні. А для чого потрібна детальна картинка? Правильно – для максимального розуміння, що саме ми бачимо в об’єктиві. Щоб, там би мовити, не переплутати грішне з праведним.

При виборів тепловізора враховуйте також дальність дії. (Фахівці кажуть – “дальність детекції і ідентифікації”). Чим далі вам треба бачити – тим вищими мають бути ці параметри.

І ще кілька деталей. Щоб отримати більш детальну інформацію про об’єкти на великих відстанях потрібний оптичний або цифровий зум, який збільшує масштаб зображення, а щоб картинка була максимально якісною і не «дрейфувала» – допоможе функція стабілізації зображення.
Чи потрібні до тепловізорів приціли.

Разом із тепловізорами (хоча й не обов’язково, їх використовують і окремо) встановлюють приціли.

Їх завдання – точне наведення зброї на ціль. Приціли встановлюють на різних видах зброї – гвинтівках, пістолетах, гвинтівках-снайперках. Вони складаються з оптичної системи, яка власне і збільшує зображення, а також механізмів, які регулюють положення прицілу відносно осі зброї.

Приціли можуть мати різні типи кріплення, скажімо монтаж на планку Пікаттіні або пряме кріплення до зброї. Також вони можуть бути обладнані спеціальними механізмами для регулювання висоти і сторони. Ці механізми коригують точність стрільби, навіть на великих відстанях і при різних умовах освітлення.