Астма, серцево-судинні хвороби та діабет. Ці хвороби спричиняють серйозні ускладнення, тому для попередження таких наслідків, треба регулярно приймати ліки. Особливо, як стверджують лікарі, це важливо восени.

З квітня 2017 року Уряд запустив програму “доступні ліки”. Пацієнти з цими діагнозами можуть безкоштовно, або ж із дуже незначною доплатою, отримати медикаменти для лікування. Рецепт видає сімейний лікар. Втім, тепер до нього необов’язково йти на прийом.

У кожному місті є перелік аптек, де можна отримати безкоштовні ліки. Знайти цей список можна на сайті Національної служби здоров’я, але це не єдиний спосіб.

Електронний рецепт має термін дії лише один місяць.Загалом з бюджету України в 2019 році на програму “Доступні ліки” виділили один мільярд гривень.

Не лише грип завдає клопоту українцям. Астма, серцево-судинні захворювання та діабет – ось ті недуги, які незалежно від сезону найбільше дошкуляють людям. І позначається це не лише на їх здоров’ї, а й на гаманці. Аби здешевити процес одужання, в Україні ось уже 2,5 роки діє урядова програма “Доступні ліки”. За цей час безкоштовними препаратами встигли скористатися понад мільйон українців. Цьогоріч в програмі відбулись деякі нововведення – тепер можна отримати рецепт у електронному форматі. Як це працює, дізнавалась наша знімальна група.