Спека до 30 градусів триматиметься у Луцьку до кінця тижня. Містяни вже активно почали охолоджуватися: відкрили купальний сезон. Напередодні фахівці перевірили усі водойми міста. Купатися цьогоріч дозволили на пляжі у Центральному парку, а також на Теремнівському ставку. Однак те, що у цих водоймах немає загрозливих бактерій, не означає, що купання завершиться безпечно.

Деталі у сюжеті Ольги Матвєєвої.

На щастя, насправді цей чоловік не тоне. Він лише імітує нещасний випадок. А рятувальники на його прикладі показують, як правильно діяти у таких ситуаціях.

«Привернути до себе увагу: кричати, махати руками, робити бризки», – розповідають рятувальники.

Тим, хто вирішив рятувати потерпілого, насамперед варто із ним встановити зоровий контакт, потім запливти з-заду, захопити під руку і транспортувати до берега. Зробити це можна і з допомогою спеціального приладдя.

«Заспокоїти його, тому що при паніці людина може нашкодити вам», – наголошує представник рятувальної служби.

Якщо ж ви у власних силах не впевнені, у воду краще взагалі не лізти. Допомогти тим, хто тоне, можна із берега, якщо є рятувальний круг або ж петля Александрова.

«Але транспортуємо кінець петлі Александрова метр в сторону або метр перед ним для того, щоб цим вантажем не травмувати потерпілого», – пояснює рятувальник.

Бо ж вага, до прикладу, круга – приблизно 4 кілограми. Тож його й докинути до потерпілого ще треба постаратися.

Дітям пояснюють: якщо раптом вони стали свідками нещасного випадку, треба про це спокійно повідомити дорослих. Коли потерпілого з води витягнули – насамперед варто первірити, чи дихає він, чи б’ється серце. Якщо ж ні, то слід проводити серцево-легеневу реанімацію, штучну ветиляцію легень і непрямий масаж серця.

Кількість нещасних випадків на воді зростає саме у теплу пору. Лише за тиждень червня на пляжі у Центральному парку довелося рятувати трьох людей.

«Два дні – і два випадки. Перший – топилися дві людини, заплуталися у водоростях, хлопці по 16 років. А другий це був дорослий чоловік. Також заплутався у водоростях», – розказує рятувальник Іван Македонський.

Потерпілих врятувати вдалося. Однак, кажуть рятувальники, це лише старт сезону. Минулоріч у водоймах загинули 24 людини.

«Літом це в основному дітвора, і перегрів так само буває. І алкогольне зловживання», – застерігає рятувальник Іван Шевчук.

У будній день на луцькому центральному пляжі – десятки людей. Тут, кажуть, рятуються від спеки. Аби не довелося рятуватися від небезпеки у воді.

Купатися можна у тих місцях, де це офіційно дозволено. Бо лише на таких пляжах є рятувальні пости. Загалом на Волині визначили 19 водойм, які є безпечними для відпочивальників.