Вертикалізатор, кисень, апарати для реабілітації і сучасний ремонт. У Луцькій міській клінічній лікарні капітально відремонтували два відділення. Про те, що змінилося, скільки грошей на це витратили і що за нові апарати допомагатимуть медикам ставити важких пацієнтів на ноги, – далі у сюжеті.

Ми стоїмо на порозі неврологічного відділення Луцької міської клінічної лікарні. Тут лікують пацієнтів у найгострішому періоді інсульту. Віднедавна поруч із палатами облаштували ще й такий собі відкритий куточок реабілітації.

«Для пацієнтів, які тільки починають ходити. Їх треба вчити, підняти з візочка сидячого завдяки цій апаратурі, завдяки рукам наших ерготерапевтів ці пацієнти повертаються до життя», – розповіла завідуюча неврологічним відділенням Ольга Білецька.

Треба сказати про те, що це приладдя у відділені з’явилося не так давно. Як і сучасний ремонт, який не так давно прийшов на зміну радянському.

«Зроблений ремонт і в палатах, зроблено в палатах інтенсивної терапії для важких хворих, зроблена кімната реабілітації. Є можливість для реабілітації хворих у холі для того, щоб вертикалізувати пацієнта, щоб він потрошки відновлювався, його опорно-руховий апарат», – повідомив міський голова Ігор Поліщук.

Це палата інтенсивної терапії, простим словом – реанімація. Біля кожного ліжка – монітор для спостереження за станом пацієнта, кисневий апарат. По сусідству – звичайна палата.

Чоловік каже: з інсультом у неврологію потрапив декілька днів тому. Тут його буквально врятували. Про нещодавній інсульт нагадує лишень нечітка вимова. Щодо умов лікування, певнить, у палаті файно.

Лікарка відділення неврології розказує, коли задоволений пацієнт – задоволений і лікар. Ба більше, в таких умовах та з таким обладнанням працювати не те що легше, а й приємніше.

«Зараз нові монітори, сучасні функціональні ліжка. Кожне ліжко в нас оснащене протипролежневими матрацами. Тому що пацієнти лежачі і ризик пролежнів високий», – каже лікарка-невропатологиня Галина Романюк.

Краще стало й у відділенні пульмонології. Тут відремонтували усі палати, санітарні кімнати, санвузли. Кожне ліжко має протипролежневі матраци та кисень.

«Не завжди в Європі все це є, хіба у приватних клініках», – зауважує директорка медичного об’єднання Луцької міської територіальної громади Лариса Духневич.

Є у відділенні пульмонології також палата інтенсивної терапії.

Луцький міський голова каже: як і ковід, так і його ускладнення нікуди не зникли. І хоч інфікованих у відділенні нині немає, значно краще, коли у палатах є все необхідне для лікування таких, раптом що.

«Звичайно, коли ми потрапляємо в нормальне, чисте, відремонтоване приміщення, знаходитись тут, лікуватися приємніше, ніж у приміщенні, яке занедбане і його стан лишає бажати кращого», – зазначив Ігор Поліщук.

На капітальний ремонт двох відділень – пульмонології та неврології – витралили п’ять з половиною мільйонів гривень. Уся сума – це власні кошти лікарні.

«Стіни, це дуже гарно і умови для пацієнта дуже важливо. Але те, що наш колектив, наша установа є взагалі провідною установою в Україні з лікування хворих з інсультом», – каже керівник обласного центру кардіоваскулярної патології Андрій Ягенський.

А ставити хворих на ноги – набагато легше, коли є відповідне обладнання, кисень та усі умови для перебування у медзакладі як пацієнтів, так і лікарів.