Вигідна фінансова підтримка. У 2019-му році для об’єднаних територіальних громад передбачили більше двох 2 мільярдів гривень інфраструктурної субвенції. ЇЇ Уряд розподіляє між усіма ОТГ. Таку допомогу надає впродовж п’яти років, з часу створення громади.

Волинські експерти Центру розвитку місцевого самоврядування кажуть, що ця субвенція – хороша підтримка для громад. Особливо для тих, які не вирізняються великими сумами у бюджетах.

Розмір інфраструктурної субвенції для кожної громади залежить від трьох чинників: це кількість грошей закладених у державному бюджеті на цю субвенцію, площа громади і кількість офіційно зареєстрованих в ОТГ. Щоправда, громади із більшою часткою міського населення отримують дещо менший бонус від держави.

Для того аби не втратити державну допомогу, у громадах розпочинають підготовку проектів, які збираються втілювати за ці гроші, ще задовго до Постанови Уряду. Тому, експерти, кажуть: важливо не прогавити цей момент.

Експерти додають, що гроші з інфраструктурної субвенції варто використовувати раціонально. Кажуть: краще якісна дорога в одному селі громади, аніж по сто метрів ямкового ремонту в усіх населених пунктах ОТГ.