Верховна Рада прийняла закон про підтримку платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби.

Відповідний Закон про внесення змін до Податкового кодексу (проект №3220) прийнято на позачерговому засіданні Верховної Ради 17 березня. Про це повідомила нардепка з Волині Ірина Констанкевич на своїй сторінці у фейсбуці.

“У зв’язку із запровадженням карантинних заходів виникає необхідність з боку держави у підтримці платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)”, –  йдеться у повідомленні.

Законопроектом пропонується внесення наступних змін до Податкового кодексу України:

  1. Передбачити, що за порушення податкового законодавства, вчинені з 1 березня по 31 травня 2020 року, штрафні санкції не застосовуються, за винятком окремих правопорушень. Протягом цього ж періоду, платникам податків не нараховується пеня.
  2. Встановити мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 31 травня 2020 року.
  3. Встановити, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, подається до 1 липня 2020 року, а фізичні особи зобов’язані самостійно до 1 жовтня 2020 року сплати суму податкового зобов’язання, визначену у такій декларації.
  4. Передбачити, що не нараховується та не сплачується за період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.
  5. Тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування особи, в частині сум, що підлягають ними сплаті за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року за себе.
  6. Продовжити строки, протягом яких платники єдиного податку другої – четвертої груп можуть не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій.
  7. Визначити, що допомога по тимчасовій непрацездатності буде виплачуватися застрахованій особі на період її перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), у розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати, не залежно від її страхового стажу. Звільнити від відповідальності позичальників за договорами про споживчі кредити, в разі прострочення ними у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання своїх зобов’язань за договором про споживчий кредит.
  8. Змінити порядок формування загальних резервів НБУ. А саме пропонується передбачити, що НБУ після підтвердження зовнішнім аудитом та затвердження Радою Національного банку річної фінансової звітності за рахунок прибутку до розподілу забезпечує формування загальних резервів у розмірі 10 відсотків від середньорічного обсягу грошово-кредитних зобов’язань Національного банку, який визначається у порядку, встановленому Національним банком.