У перші дні роботи луцьких ринків в умовах «червоної» карантинної зони багато торгових точок зачинені, оскільки не всі працівники встигли отримати два щеплення від коронавірусу. А є і такі, які мають «зелений» ковід-сертифікат, однак не поспішають відриватися, бо не знають, чи буде вигідно працювати в нинішніх умовах.

Про це йшлося у програмі «Жіночий клуб» на 12 каналі 9 листопада.

Як розповіла підприємиця Світлана Шабала, багато хто із працівників ринку не встиг отримати дві дози вакцини. А керівниця ГО «Асоціація захисту прав малого та середнього бізнесу «Бізнес-Волинь» Тетяна Біскуб каже, що не всі вакциновані двома дозами мають на руках «зелений» сертифікат: у додатку смартфона він не підтягується, а сімейні лікарі не встигають видавати паперовий варіант.

Крім того, за її словами, відкриття торгових яток затримувало те, що не було чіткого розуміння, як організувати контроль за наявністю сертифікатів у покупців.

«Ми вважаємо, що підприємець зобов’язаний поінформувати покупця, в якому режимі працює заклад. На наш погляд, потрібно дати людині інформацію і право вибору. Правозахисники і юристи акцентують на тому, що перевіряти сертифікат мають право виключно представники МВС або робочі групи із представників МВС і Держпродспоживслужби», – пояснює підприємиця.

Не всі суб’єкти господарювання навіть із зеленими сертифікатами почали працювати, каже вона.

«Люди вирішили зачекати і зрозуміти, як усе буде функціонувати, чи є доцільність взагалі відкриватися, тому що дуже мала кількість відвідувачів. Якщо на продуктових ятках відвідувачі є, то на промислових – буквально одиниці. Бізнес ще не зорієнтувався, чи вигідно йому зараз працювати», – зазначила Тетяна Біскуб.

Нагадаємо, з понеділка, 8 листопада, на Волині почав діяти червоний рівень епідемічної небезпеки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Заклади харчування дуже постраждають від «червоної» зони, – заступниця луцького мера