Відомий український бард і композитор з Володимира Сергій Шишкін вирішив підтримати ідею створення музею у луцькому будинку з химерами. Тож у свій день народження, який музикант уже багато років відзначає у форматі мистецької події «Днюха патріота», цього разу завітав до Луцька. На подвір’ї будинку скульптора влаштували благодійний творчий вечір.

Детальніше про захід дивіться у сюжеті.

Цей вернісаж, або, як його ще називають, луцький будинок з химерами, безумовно, є однією з візитівок міста. На жаль, його творець – відомий скульптор Микола Головань помер цьогоріч у лютому. Втім, у пам’ять про нього на цьому місці хочуть зробити музей. Безумовно, це непросто, адже все впирається у гроші. Та, щоб пришвидшити цю місію, тут організували благодійний концерт.

Його ініціатор – відомий український бард і композитор з Володимира Сергій Шишкін.

«Коли не стало Голованя, я не міг з тим змиритися і все думав, шо ж я можу зробити. І тоді побачив інформацію у фейсбуці, що його дружина хоче зробити тут музей…» – розповів композитор.

Тож у свій день народження чоловік організував мистецький захід на подвір’ї обійстя Голованя, під час якого не просто співали і насолоджувалися творчістю, а й збирали гроші для створення музею видатного скульптора.

На творчому заході була присутня і дружина Миколи Голованя пані Тамара. Жінка каже, їй донині дуже щемно на душі через втрату чоловіка, втім, люди, які так хочуть вдихнути нове життя у будинок скульптора, змушують рухатися далі.

«Те, що приходять люди і в його пам’ять співають, збираються, мені дає наснагу щось іще зробити: облаштувати, впорядкувати, відреставрувати, щоб відкрити широко двері зали, щоб люди могли приходити і долучатися до його мистецтв», – каже Тамара Головань.

Жінка розповідає, останнім часом до неї приходять чимало волонтерів, знайомих Миколи Микитовича і просто небайдужих волинян, щоб допомогти. Територію обійстя частково вже прибрали від сміття. Це, до слова, першочергове завдання, каже пані Тамара: винести зайві речі, навести лад і впорядкувати скульптури. Щоб справи йшли швидше, вкласти свою лепту прийшли чимало людей і на мистецький захід Шишкіна.

«Сподіваюся, це місце буде жити. І я бачу це місце, в яке приходять люди, милуються його архітектурою, скульптурами, п’ють каву, відпочивають душею», – висловився лучанин Іван Мирка.

Музично-мистецька подія зібрала людей, які знали видатного скульптора, товаришували, і просто тих, хто є поціновувачами його творчості. У пам’ять про Миколу Голованя читали вірші, співали пісні і просто балакали про мистецтво.

За словами композитора, зібрати вдалося дуже символічну суму, та його основна мета була привернути увагу до ідеї створення музею у будиночку скульптора. Тож музикант закликає усіх волинян не бути байдужими і хто чим може докластися до справи, щоб реалізувати ідею.