І знову черги до «Укрпошти»! Це означає, що запустили продаж чергової марки. Цього разу вона вкрай важлива для Волині. Адже її авторка – 11-річна художниця з Любомля. Як гасили марку і за скільки її можна придбати – знає Ольга Матвєєва.

Сьогодні до одного із відділень Укрпошти в Луцьку, як і в кожному обласному центрі, десятками вишиковуються люди. Серед них чимало філателістів й тих, хто ними став із початком повномасштабної війни в Україні. Адже із хвилини на хвилину стартує продаж нової, знакової для України марки.

«У період війни «Укрпошта» випускає вже третю поштову марку. Цією маркою стала «Українська мрія», – розповів керівник Волинської дирекції АТ «Укрпошта» Іван Люсак.

На марці зображений усім відомий найбільший у світі літак «Мрія». Знакове це зображення для всієї України, особливо – для Волині. Бо ж авторка ескізу – 11-річна Софія Кравчук із Любомля. «Українську мрію» вона намалювала, ще не знаючи про її долю.

«До 30-річчя Дня Незалежності України проводився конкурс серед діток. Зі всієї України 10 тисяч дітей малювали картинки», – каже Іван Люсак.

Юна волинянка, яка й стала переможницею конкурсу, нині на спецпогашенні. Щоправда, у Гостомелі – місті, де окупанти знищили літак. Та «Українська мрія» не знищена, і найближчим часом вона полетить.

«Наша землячка зробила шедевр, який, напевно, буде розлітатися по цілому світу, як гарячі пиріжки», – каже голова Волиньради Григорій Недопад.

У Луцьку ж до спецпогашення долучилися владці та очільники місцевих видань.

«Так уже склалося, що попередні урочисті спецпогашення марок відбувалися, і ворог втрачав серйозні бойові одиниці. Я переконаний, що після цього кремлівські окупанти зазнають дуже болючих втрат. А наш найбільший транспортний корабель, повітряне судно, знову підніметься в небо», – зазначив офіцер управління розділу територіальної оборони ЗСУ, секретар Національної спілки журналістів Володимир Данилюк.

Спецпогашення позаду. Попереду – черга, аби отримати знакову марку. Олександр – один із перших, до відділення він прийшов ще за дві години до початку. Він – філателіст. Цією справою займається приблизно 45 років.

«Ми штампуємо конверти, обмінюємся між собою і стараємося зібрати всі спецпогашення всіх областей, щоб були в колекції. Це дуже тяжко, але стараємся цим зайнятися», – розповідає філателіст.

Чимало у відділенні й тих, хто раніше колекціонуванням не займався. Збирати почали вже патріотичні марки.

Тираж марки «Українська мрія» – 3 мільйони екземплярів. Тож продають її із обмеженнями.

«Поки що продаємо 2 блока марочок, 5 листівочок і 5 конвертів», – повідомили на пошті.

Марковий аркуш, що налічує 6 примірників марки, коштує 72 гривні.