Ремонт вулиць та прибудинкових територій, вапнування та зариблення озера, наведення ладу з комунальним підприємством, ремонти та купівля нового обладнання в лікарню… Поки наші бійці боронять Україну на сході і на півдні, ті, хто в тилу, роблять усе, аби міста в Україні і далі розвивалися. У Ківерцівській громаді вірять у швидку перемогу і кажуть, що хочуть її святкувати на доглянутих вулицях та в облагороджених скверах.

Детально про те, що для цього роблять, дивіться у сюжеті.

«Нема чого тягнути – робимо для міста, для себе»

Попри те, що триває війна, Ківерцівська громада намагається здійснювати усі роботи з благоустрою міста. Щойно настала сприятлива погода – розпочались ямкові ремонти та укладання бруківки.

«Ми поклали багато бруківки, зробили ямковий ремонт, прогрейдерували вулиці. Підтримуємо місто в належному стані, хоч ситуація з пальним нелегка… Жителі міста велику суму – більше одного мільйона гривень – винні за вивіз сміття за утримання будинків, і нам треба шукати можливості, щоб функціонувала комунальна служба», – розповів голова громади Олександр Ковальчук.

До ремонту доріг долучилися і місцеві підприємці: розуміють, що настали складні часи, тому готові допомогти міськраді на умовах співфінансування. Більша частина грошей – їхні.

«Робимо благоустрій, вкладаємо бруківку. Ми плануємо жити й далі. Ми переможемо, нам нема чого тягнути – робимо для міста, для себе», – впевнений підприємець Віктор Заєць.

Помічають ремонти вулиць і місцеві. Кажуть, що, зважаючи на воєнний стан, думали, що це буде не можливо.

«Ківерцівська, Луцька… Там багато всього робиться: і дорога, і тротуарчик зроблений, і від них гілки йдуть – теж зроблені», – розповідає місцева мешканка Людмила.

Міський голова каже, що на початку року планували капітально відремонтувати 11 вулиць, але, зважаючи на ситуацію, сподіваються зробити 7 або 8. Список доріг уточнять.

Крім цього, наводять лад із озером Молодіжним, його уже двічі вапнували, також зарибнили. Цього літа планують облаштувати відпочинкові зони на березі.

У комунальному господарстві – поповнення

Та зараз найважливіше – аби запрацювала казначейська служба.

«Дуже хотілося б звернули увагу на ці всі виплати, тому що і дитячі виплати не йдуть, і енергоносії не йдуть, у нас зв’язані руки. На рахунках гроші є, а ми не можемо ні почати відремонтувати садочки , не підремонтувати наші школи, інші заклади», – пояснює голова громади.

Вірять у швидку перемоги України і в місцевому комунальному підприємстві і вже зараз планують переобладнати закинуті приміщення у гаражі, аби там зберігати техніку. Між іншим, її парк нещодавно поповнився новим сміттєвозом та економним трактором.

Кажуть, що роботи у них багато, адже роками підприємство не було ефективним. Досі ремонтують стару техніку, яка раніше нікому не була потрібна.

«Як я сюди прийшов, то тут була плачевна ситуація, в мене у день виїжджало півтора трактора.  А зараз у день виїжджає від двох до шести одиниць техніки», – розказує керівник Ківерцівського міського виробничого управління житлово-комунального господарства Руслан Левчик.

У лікарні – ремонт та нове обладнання

Крім господарки, важливе питання громади – медицина. Керівниця Ківерцівської центральної лікарні Ківерцівської міської ради Людмила Хомік показує нові ремонти на першому поверсі, ті, каже тривають і нині, тільки нещодавно замінили вхідні двері. За державні кошти вдалось придбати нове обладнання.

«Ремонт завершили на початку 2022 року, відкрили нове рентгенологічне відділення, закуплений новий рентген-апарат за кошти НСЗУ, ремонт приміщень відбувався за сприйняття міської громади», – розповіла очільниця медзакладу.

Нові апарати, які з’явились у лікарні не лише стаціонарні, а й мобільні.

«Це є переносний рентген-апарат, новітній, називається купер. Чим добрий – може працювати у будь-якому відділенні. Нам дуже допомагав лікувати хворих із ковідом», – зазначає Людмила Хомік.

За її словами, медзакладу потрібні новий фіброгастроскоп із відеофіксацією та переносний апарат УЗД. Міська рада обіцяла придбати обладнання за свої гроші вже найближчим часом.