Європейські технології, запроваджені в газорозподіл прикордонної Волині, – безпека споживачів. В умовах війни це неабияк важливо та вказує на відхід від радянщини. Тож над цим активно працюють у «Волиньгазі».

Детальніше про це дізнаєтеся із сюжету.

Підприємство щорічно модернізує газорозподільчу систему. Із 2019 року її ще й аналізують за допомогою європейського комплексу «Сімона», який дозволяє оптимально підібрати необхідну потужність пунктів редукування газу та діаметр газопроводу.

«За останні три роки на підприємстві провели реконструкцію зазначених ШРП, тобто шафових пунктів редукування газу в обсязі 14% та ГРП – це пункти, які змонтовані в будівлях. Їх 22% від загальної кількості, яка експлуатується на підприємствах… Ця реконструкція дозволила покращити надійність газопостачання та безпеку нашим споживачам», – розповів головний інженер АТ «Волиньгаз» Андрій Цибульський.

При заміні шафових газорегуляторних пунктів використовують обладнання тільки РГК «Продакшн».

«До 2015 року приблизно такого типу були всі наші газорегулюючі пункти. Це обладнання, виготовлене ще 1993 року, але розроблене ще у 60-х роках минулого століття. Воно не має всіх ступенів безпеки та не відповідає європейським нормам», – каже Андрій Цибульський.

У селі Селець Ковельського району два газові об’єкти – так звані шафи. Одна регулює тиск газу. Інша – обліковує. Відмінність між ними помітна одразу вже за якістю фарбування. Праворуч – виготовлена РГК «Продакшн» львівського заводу.

«На нашому заводі працюють високотехнологічні станки, які автоматизовано пофарбували, відрізали. Складаються, звичайно, вручну. Шафа має нове обладнання, нові відключаючі пристрої, фільтри, регулятор тиску імпортний», – зазначила головний інженер Ковельського відділення АТ «Волиньгаз» Руслана Рашкевич.

«Волиньгаз» забезпечує безперебійне та безаварійне газопостачання. Є стабільний тиск у системі.

Дбають у компанії і про оперативну комунікацію із клієнтами. Перша новація централізованої диспетчерської аварійної служби газу АТ «Волиньгаз» – єдиний оперативний диспетчерський центр у Луцьку за екстреним номером 104. Відтепер виклики з будь-якої точки області надходять до оператора на центральну АДС. Далі диспетчер фіксує заявку та передає її бригаді, яка найближче до місця виклику.

«Можна все повністю проконтролювати. Коли оператор приймає дзвінок, як диспетчер відправляє автомобіль. Старший диспетчер може подивитись і все проконтролювати: рух автомобіля, коли виїхав, коли заїхав, які роботи виконані. Це є основна перевага», – пояснює начальник АДС АТ «Волиньгаз» Валентин Киричук.

Окрім того, на Волині минулого року відбулися випробування шафових газорегулюючих пунктів, так званих ШГРП, виробництва РГК «Продакшн» для роботи із воднем. На спецполігоні «Волиньгазу» в Рожищі фахівці проводили тестування трьох нових ШГРП та двох вузлів обліку газу від РГК «Продакшн» у рамках програми сертифікації, необхідної для їх експорту.