Попри те, що об’єднання співвласників багатоквартирних будинків довели свою ефективність, часто мешканці не поспішають переймати досвід та об’єднуватися з цією метою.

Про це йшлося у програмі «Актуально» на 12 каналі 26 жовтня за участю депутата Волинської обласної ради, голови Ради голів ОСББ у місті Ковелі Сергія Кошарука.

За його словами, на початку цього року у Ковельській громаді налічувалося 58 ОСББ, з яких 2 у сільській місцевості. Та і сама Рада голів ОСББ у місті залізничників з’явилася лише у 2021-му.

Утім, розповів Сергій Кошарук, місцева влада готова розвивати ОСББ, зокрема активно в цьому напрямку працює перший заступник міського голови Тарас Яковлев, який отримав відповідний досвід ще у Луцьку.

«ОСББ по-українськи виглядає дещо іншим, ніж, наприклад, у Польщі, де це господарюючі суб’єкти. Або ОСББ – це громадська організація. У нас вийшло щось середнє – ні те ні се. Але все-таки це більш дієвий інструмент, щоб подбати про своє житло, щоб створити спільноту, яка буде відповідально ставитися до усього будинку як окремого організму у структурі міста», – каже Сергій Кошарук.

Попри все, і нині є люди, які побоюються братися за створення ОСББ.

«Люди цього не створюють, бо родом ще з Радянського Союзу, коли у ЖЕКи було закладено 3 функції. Це функція власника, держави, функція управителя – того, хто замовляє послуги, – і того, хто надає послуги. Тобто три в одному. Потім почалася реформа, квартири почали приватизовувати, і функція власника, держави, відійшла. ЖЕК залишився тим, хто замовляє послуги, і тим, хто їх виконує. А, як показав час, це неефективно», – пояснює голова Ради голів ОСББ.

«Зараз вже змінена ситуація. І будинки з ОСББ, і навіть без ОСББ, можуть самі визначатися, кому з управителів довірили б свій будинок. Якщо цього не відбувається, то влада зобов’язана такого управителя призначити», – додав Сергій Кошарук.