Кількість безпритульних собак на вулицях Луцька, порівняно із минулим роком, практично не змінилася. Підрахунки свідчать, що минулого року їх було 720, цьогоріч – 722.

Про це у програмі «Жіночий клуб» 26 жовтня на 12 каналі розповіла директорка КП «Ласка» Оксана Богданюк.

За її словами, підрахунок безпритульних собак у Луцьку проводять волонтерів на базі міжнародної платформи реєстрації тварин Animal ID. За результатами підрахунку підприємство отримує аналітику.

Директорка «Ласки» повідомила, що позитивна динаміка спостерігається в декількох моментах. Зокрема у тому, що значно зросла кількість стерилізованих тварин.

«Серед тих 720 тварин в минулому році було 34% стерилізованих, в цьому році – вже 55%», – стверджує Оксана Богданюк.

Крім того, каже вона, кількість лактуючих самок і цуценят теж є одним з важливих показників стану популяції.

«Якщо в минулому році був певний відсоток і лактуючих самок, і цуценят, то в цьому році він наближається до нуля. Це не свідчить, що немає лактуючих самок чи цуценят на вулиці, просто вони не трапилися волонтерам на момент підрахунку. Але це свідчить про те, що ріст популяції відбувається не за рахунок безпритульних», – розповіла директорка.

Водночас, за її словами, волонтери відмітили зростання кількості потенційно власницьких тварин на вулиці.

«У районах міста, де є приватний сектор, в нас прийнято випускати тварин на самовигул. Відкрив хвіртку – тварина побігла і кілька днів гуляє. Отакі тварини називаються потенційно власницькими. Ці тварини можуть губитися. І от поповнення популяції безпритульних відбувається за рахунок власницьких собак. 70% тих тварин, які поповнюють популяцію безпритульних, – власницькі», – наголосила Оксана Богданюк.