Мурал на стіні колишнього кінотеатру “Зміна” луцький художник Андрій Присяжнюк малював минулого літа. Тоді, у рамках фестивалю графіті, п’ять локацій міста прикрасили настінні малюнки.

Особливість цього стінопису в тому, що перший у Луцьку інтерактивний мурал. Що це означає? Якщо відкрити додаток і навести на зображення – воно оживає.

Та решта стін кінотеатру – у тріщинах і з облупленою штукатуркою. В такому стані будівлю взяла в оренду волинська федерація боксу. Нещодавно почали ремонт, бо ж хочуть відкрити тут спортивну залу для юних боксерів. Але виявилось, що час і волога суттєво понищили споруду.

“Виявились тріщини у несучій будівлі і треба відновлювати аварійно-відновлювальні роботи”, – розповідає Петро Боярчук, генеральний секретар федерації боксу у Волинській області.

Аварійну стіну з муралом довелось укріпити сталевими реями. Про те, що потрібний буде ремонт, орендарі попереджали ще до того, як почали малювати мурал. Однак тоді планували, що кріплень буде менше. Та пошкодження виявилися серйозними.

“Це справді витвір мистецтва. Але обираючи між історичною будівлею і стінописом, ми оберемо будівлю, яку потрібно зберегти. Бо вона є важливою для міста”, – пояснює Катерина Шкльода, координаторка проекту “Street Art Festival”.

Ремонтні роботи мають намір завершити упродовж кількох місяців. Опісля ж попросять художника відкоригувати стінопис. Він – не проти.

А через кілька років будівлю планують і утеплити. Орендарі проситимуть художника вдруге створити мурал вже на утепленому фасаді і готові за це заплатити.