До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 21 квітня.

Голова Верховної ради головував на сесії ради волинської. Спікер Дмитро Разумков з робочим візитом на Волинь навідався вперше. Познайомився з місцевими депутатами і чиновниками, коротко поспілкувався з медійниками і більшу частину візиту присвятив ходінню у народ, зокрема відвідав медиків, освітян, науковців і військових авторемонтників. Про свої враження глава парламенту розповів нашій Олі Матвєєвій.

На одне вільне робоче місце в Україні претендують шість безробітних. За даними Державного центру зайнятості, станом на квітень офіційно зареєстровано майже 430 тисяч безробітних, у той час, як вільних вакансій всього 77 тис. Найбільша невідповідність попиту на робочу силу і її пропозиції спостерігаються серед держслужбовців і керівників – на одну вакансію претендують 17 осіб, масове їх вивільнення відбулося через адміністративну реформу. Дев’ять осіб припадає на одне вільне місце у сфері громадського харчування і послуг, які чи не найбільше постраждали від карантинних обмежень. Статистика стверджує, що минулого року втратили роботу більше 4 мільйонів українців і майже стільки ж працевлаштувалося.

Хоч вже без ковіду, та все одно – в мішок. У Ківерцях чоловіка який позбувся коронавірусу, але помер, ховатимуть як заразного. Родичі, які хотіли попрощатися зі спочилим, у розпачі, вони підозрюють медиків у підступі. Замість організовувати похорон пів дня у паніці бігали лікарнею, аби добитися правди. Чого домоглися Вікторія Притулюк розповість.

Полівітаміни, омега-3 жирні кислоти, пробіотики і вітамін D знижують ризик зараження COVID-19. Про це засвідчили результати масштабного дослідження, яке провели британські та американські вчені. Було проаналізовано дані майже 400 тисяч респондентів. Одночасно прийом добавок з вітаміном С, цинком або часником подібних ефектів не дав. Дослідники також визначили, що зв’язок між пробіотиками, омега-3, і вітаміном D спостерігався тільки у жінок. Серед чоловіків чітких асоціацій між добавками і захистом від COVID-19 не виявили.

Сільрада проти громади. Підгайцівські чиновники і частина депутатів підрахували, що через кілька років забракне державних коштів на утримання шкіл у селах їхньої громади. І вирішили завчасу вдатися до економії: залишити тільки 4 з 13 навчальних закладів, а решту закрити. Почали зі школи у селі Пальче. Але тут же і завершили, бо селяни згуртувалися і не дозволили. Про силу громади і втаємничені дії сільради далі у сюжеті.

Школи самі вирішать, коли закінчувати навчальний рік. Про це повідомили у міністерстві освіти. Зазначається, що відповідно до законодавства, обов’язковими є 175 навчальних днів упродовж року. А завершитися навчальний рік повинен не пізніше 1 липня. У більшості регіонів навчальний рік триває за планом. Але у тих областях, де оголошувалися надзвичайні ситуації та часто подовжувалися канікули, можливе навчання і упродовж червня. Однак рішення про це прийматиме кожна школа окремо.

Привести до ладу кіоски та зупинки з павільйонами, аби не псувати вигляд міста, пропонує Луцький міський голова. Місцеві архітектори уже розробили 5 типових варіантів оформлення одночасно і магазину, і зупинки. Власники кіосків та павільйонів будуть зобов’язані притримуватися проєктних рішень, що передбачені концепцією. Проєктну документацію надаватимуть підприємцям безкоштовно.

Мурал, який прикрашав не тільки колишній кінотеатр Зміна, а й цілу вулицю Богдана Хмельницького у Луцьку, став жертвою ремонту. Через просідання фундаменту стіна із оригінальним зображенням взялася тріщинами і загрожує аварійністю усій будівлі. Стінопис уже перекрили укріплюючі реї. Чи не зникне він взагалі – Тетяна Бугаєнко дізнавалась.

У передвеликодні дні віряни масово ідуть до сповіді. Волинська єпархія ПЦУ просить парафіян не відкладати таїнство на останні дні, а також планувати для цього похід до храму не тільки на 9 ранку. Щоб уникнути небажаного у період карантину скупчення, у луцькому Свято-Троїцькому соборі готові сповідати від шостої ранку до 20 вечора. Щодня і без вихідних. Вимоги до вірян залишаються такими ж, як і минулоріч: це дотримання дистанції та обов’язково масковий режим. Причащають окремою ложечкою. Все за рекомендаціями епідеміологів. Що ж до вимог церковних, то за 6 годин до сповіді потрібно постувати. Та ще важливіше – готуватись до обряду духовно.