Володимир-Волинська птахофабрика відкрила цех із виготовлення м’ясо-кісткового борошна. Він входить у проєкт будівництва нового переробного комплексу, який підприємство розпочало у 2019 році.

Офіційне відкриття відбулося 21 жовтня. Комплекс знаходиться на території Оваднівської територіальної громади, біля села Гайки.

«Для нашої компанії це дуже важливий проєкт. Ми плануємо інвестувати близько півтора мільярда гривень і завершити будівництво у першому кварталі 2023 року. Це дасть нам можливість збільшити наші виробничі можливості… Підвищити нашу екологічну безпеку, що дуже важливо. А також близько півтисячі нових робочих місць ми зможемо створити на цьому переробному комплексі», – зазначив акціонер підприємства Дмитро Добкін.

У 2020 році птахофабрика інвестувала понад 120 мільйонів гривень та здала в експлуатацію перший етап будівництва. Цьогорічні інвестиції в будівництво становлять понад 150 мільйонів.

«Ми сьогодні запускаємо цех із виробництва м’ясо-кісткового борошна – це доволі важливий і новий для підприємства напрямок роботи. Він дозволить нам переробляти рештки від виробництва і, відповідно, реалізовувати їх у подальшому як сировину для підприємств, які виготовляють корми для тварин», – розповіла директорка птахофабрики Світлана Собіпан.

Будівництво сучасного комплексу переробки відбувається за європейськими стандартами. Це повне оснащення сучасним обладнанням світових виробників та надійна система екобезпеки за рахунок вторинної переробки виробничих відходів та наявності очисних споруд.

«Обладнання для цеху ми закупляли у Нідерландах, Італії, Туреччині та Сполучених Штатах Америки. Виробнича потужність його 11 тонн за день. Вартість обладнання становить біля 50 мільйонів гривень. Вартість цього комплексу 130 мільйонів гривень. Цех, у першу чергу, буде переробляти рештки власного виробництва. На весь об’єм він вийде після того, як ми запустимо весь комплекс», – повідомив керівник проєкту будівництва Дмитро Гедз.

Присутній на відкритті начальник Держпродспоживслужби в області Богдан Лозинський зазначив, що аналогічні цехи можуть стати вирішенням проблеми для української промисловості з утилізацією залишків від виробництва.

«Як ми бачимо зараз на цьому виробництві: сучасне європейське обладнання, сучасне підприємство. Відповідно, контроль викидів в атмосферу, комфортні умови для працівників, які будуть працювати. Це варіант, на мою думку, один з найкращих, який може сьогодні бути», – міркує начальник Держпродспоживслужби у Волинській області Богдан Лозинський.

Новий комплекс переробки будують поблизу села Гайки, що в Оваднівській громаді. До слова, громада під час першого етапу децентралізації боролася за приєднання саме цього населеного пункту, адже розуміли, що для самодостатнього функціонування потрібні серйозні платники податків.

«Ми знали, що він буде відкриватися, і вже з нетерпінням чекаємо, коли запрацює повністю. Ми ж знаємо, що це і робочі місця. Коли сьогодні бізнес бореться за ринок, то люди – за робочі місця. Мешканцям громади треба робочі місця, їм треба кормити сім’ї. Ми надіємося, що тут буде кілька сотень додаткових робочих місць, надіємося на декілька додаткових мільйонів доходу в нашу громаду», – зауважив голова Оваднівської громади Сергій Панасевич.

У той же час Володимир-Волинська птахофабрика є великим платником податків не лише у цій громаді, а загалом у регіоні та країні: з початку 2021 року станом на вересень підприємство сплатило майже 170 мільйонів податків до бюджетів різного рівня.«Сподіваємося, що це буде безвідходне виробництво. Одна із черг, яка сьогодні здається, – м’ясо-кісткового борошна дасть можливість уже птахофабриці переробляти свої відходи і давати кінцевий продукт – м’ясо-кісткове борошно… Сподіваємося, що це хороша справа для нашої області і для всієї України, оскільки птахофабрика – четверта по кількості птиці, яка в нас вирощується в Україні», – зазначив директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко.

Нині на підприємстві працює понад півтори тисячі співробітників. Із запуском переробного комплексу прогнозують створити ще сотні додаткових робочих місць.