Верховна Рада схвалила державний бюджет на наступний рік в першому читанні. Зараз парламентські комітети працюють над внесенням поправок до головного фінансового документа країни. Кабмін сподівається знизити інфляцію вдвічі, наростити ВВП до 3%, водночас не підвищуючи податків. Експерти вважають такі прогнози надто оптимістичними. Виконання цих планів можливе лише за рахунок девальвації гривні.

Серед прогнозованих дірок — брак коштів на житлові субсидії. Їх заклали – 55 мільярдів гривень. Нестача може наблизитися до шести мільярдів, адже ціна на газ може підвищитися. Причиною є прив’язка вартості блакитного золота до барелю нафти, яка вже підскочила на 26%.
Щодо монетизації пільг на транспорт, то Кабмін переклав цю відповідальність на плечі місцевих рад. Є народні депутати, які не погоджуються із цим нововведенням.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман очікував розгляду проекту бюджету-2018 у другому читанні до 10 грудня. Проте, голова Верховної Ради Андрій Парубій вже анонсував його розгляд у вівторок, 28 листопада.