Десятки людей з підозрою на ковід із 8 ранку кучкуються поруч луцької поліклініки №1, аби дізнатися: “короновані” чи ні. От тільки ніхто не думав, що задля 5-хвилинної процедури (взяття мазка зі слизової) доведеться вистояти майже дві години на морозі. Бо ж черга до пункту ПЛР-тестування в поліклініці тягнеться з-під кабінету і аж до воріт медзакладу. 

Як виявилося, ПЛР-тестування роблять лише в одному кабінеті. Із тим, що так не має бути, погоджуються і в медзакладі. Щоправда, кілометрові черги пов’язують не з тим, що тести робить лише одна медсестра, а з тим, що людей з підозрою на ковід надто багато.

“Впливає те, що зріс рівень захворюваності, відповідно і збільшилася кількість скерувань на ПЛР-обстеження”, – каже завідувачка відділенням загальної практики – сімейної медицини №1 Людмила Пількевич.

Якщо раніше ПЛР-тестуванням на ковід у день тут перевіряли 30-40 людей, то починаючи з 14 січня їх кількість зросла до щонайменше 150.

Цікаво, що, вгледівши у стінах медзакладу знімальну групу, на першому поверсі відразу ж відкрили ще один кабінет для ПЛР-тестувань.

Така велика кількість людей на ПЛР-тестування, кажуть в медзакладі, може вплинути і на очікування результатів. Адже мазки відправляють у вірусологічну лабораторію. Туди ж звозять ПЛР-аналізи з усієї області. Тож якщо раніше результати тестувань можна було отримати у день здачі, то тепер їх доведеться чекати щонайменше добу.