Кожні три хвилини в Україні трапляється ДТП, кожні 15 хвилин – аварія з потерпілими, лише за попередній рік понад 32 тисячі українців постраждали в ДТП. Лише в межах Волинської області за цей рік відбулось близько 2 тисяч аварій. 

Але що не так з нашими вулицями, що спричиняє таку кількість аварій – розбиралися журналісти 12 каналу.

Статистика поліцейських каже:  за рік маємо більш ніж 2 з половиною тисячі ДТП, в них травмувалось майже 700 осіб і майже 90 людей загинуло на дорогах області. За словами очільника патрульних поліцейських, такі цифри ще не катастрофічні.

Тенденції ідуть до зниження кількості аварій, але резонансні події минулих вихідних кажуть, що треба робити все для забезпечення порядку дорожнього руху”, – каже начальник Управління патрульної поліції в області Андрій Крутень.

Найпоширеніші  причини  ДТП – перевищення швидкості, порушення правил маневрування та недотримання дистанції. Останнє – найпоширеніша причина аварій, особливо взимку.

Особливо перед переходами і перед перехрестями слизько. Водій думає, що він зупиняється, але він не може зупинитись”, – каже інструктор з водіння Роман Кравчук.

Штрафи за відсутність паска безпеки підняли майже вдесятеро.  Але і це не змусило водіїв їх одягати.  За перевищення швидкості сума штрафу більша –  коливається від 340 до 3400 гривень. в Україні триває системне встановлення камер відеофіксації порушень. Нині в Луцьку таких камер 4, в області 5, в Україні понад 200.  До кінця наступного року камер має бути в два рази більше. Але навіть якщо водії гальмують , знаючи, що попереду камера, то минаючи її, набирають обертів на спідометрі.

Не останнє місце  серед причин ДТП – стан доріг та їх інфраструктура. Сьогодні в Луцьку курсує понад 60 тисяч авто. А дороги будувались для максимум – 10  тисяч.

Врятувати від ДТП  допоможуть знання правил дорожнього руху, справний транспортний засіб, який пройшов технічний огляд бодай раз на рік, дотримання безпечної дистанції під час руху і тверезий стан водія.

А ще кожен водій , на дорозі має пам’ятати – авто стоїть на другій сходинці у рейтингу найнебезпечнішого транспорту після мотоцикла.