Нашестя комарів. Цьогоріч волиняни скаржаться на велику кількість цих комах, які кусають людей не лише ввечері – а й навіть вдень, під палючим сонцем.

Аномально велика кількість комарів – через травневі дощі, – пояснює біолог. Опади і спека – ідеальні умови для розмноження комах. Тож вони відкладали личинки не лише у водоймах, як зазвичай, а й навіть у калюжах, яких цієї весни було чимало.

Через навалу комарів лучани навіть зареєстрували петицію. У ній просять міськраду “Провести обробку спеціальними засобами, які знищують комарів у зонах відпочинку”. Але, пояснює біолог, це – складна і недешева робота.

Хоч укуси комарів не смертельні, але все ж великою міроюі спричиняють дискомфорт. За словами медиків, головне, одразу охолодити місце укусу, оскільки тоді звужуються судини, й отрута комахи всмоктується в кров значно повільніше.

Лікарі кажуть – найкращий захист – це профілактика. Тому перш ніж їхати відпочити на природу, варто придбати репеленти – препарати, що відлякують комах. Вони бувають у вигляді спреїв, мазей та емульсій. Також, якщо дозволяють погодні умови, потрібно обирати закритий одяг.