Засновник агентства “MassimoUA”  Максим Нікітін поділився порадами щодо інтернет-реклами кандидатів у народні депутати.

Максим Нікітін написав на своїй сторінці у фейсбуці, як стати відомим за допомогою інтернет-технологій і переконати виборців підтримати свою кандидатуру. У дописі він відповів на найбільш поширені запитання від політичних штабів та кандидатів у депутати.

Текст допису подаємо без змін

***

1. Як мені рекламуватися в інтернеті?

Часто політики створюють бізнес-сторінку у фейсбуці і починають там постити сімейні фото, фото з відпочинку тощо. Закінчується все лайками і коментами друзів, родичів і знайомих.

А їм треба не читача, а виборця!

Моя порада: відшукайте проблему у своєму окрузі. Серйозну, але водночас таку, яку вам під силу вирішити. Ну або хоча б спробувати, як герою роману «Над зозулиним гніздом».

Заявіть про те, що беретесь вирішити її. Розкажіть про це на одному інтернет-видань (замовте у них новинку). З’ясуйте, яка аудиторія зацікавилася цим повідомленням (вам допоможе професійний маркетолог).

Далі рішення проблеми публікуйте дозовано на бізнес-сторінці у фейсбуці. Пости включайте в рекламу на ту аудиторію, яка прочитала новину на інтернет-виданні. Саме так конвертуєте читачів у виборців.

2. Як вибрати інтернет-видання для політичної реклами?

Моя головна порада – забудьте за рейтинг Bigmir. Більшість видань зловживають дешевим трафіком, публікуючи новини про вбивства, аварії тощо. Такі новини «роздувають» лічильник сайту, але не допомагають замовнику-політику донести до свого потенційного виборця необхідні тези. Адже 20 тисяч читачів, які зайшли почитати новину «На Волині повісилася бабуся», навіть не помітять решти новин.

Звертайте увагу на кількість авторських матеріалів на сайті. Запитайте представника видання, чи знає він, якого віку, статі і соціального статусу люди його читають? Дізнайтеся про готовність і вміння журналістів видання вирішити саме ваше завдання. Писати саме про вас і для вас.

3. Чи потрібен кандидату-мажоритарнику сайт?

Ви повинні знати головне: вас будуть гуглити. Тобто вбивати ім’я і прізвище в пошук і дивитися, хто де і як про вас писав.

Якщо всі ЗМІ про вас пишуть позитивно, то Вам вистачить фейсбуку. Якщо ж є «зрада» – треба думати, як «забити» видачу гугла позитивом. От тут особистий сайт стане в пригоді. Він буде гуглитися першим.

4. А для чого мені ютуб і інстаграм? Може вистачить фейсбуку?

Вам потрібні цифри для аналізу. Щоб оцінити ефективність залучайте декілька каналів. Інстаграм показує сьогодні навіть кращі результати, ніж фейсбук за багатьма критеріями.

5. А якщо я вмію створювати сторінку, включати рекламу в ФБ – я впораюся сам?

Так, якщо вмієш налаштовувати ретаргетинг (ремаркетинг).