Після того, як в Україні завершиться процес декомунізації, потрібно перейти до деколонізації, у рамках якої перейменувати вулиці Пушкіна, Лєрмонтова, Щусєва тощо, вважає представниця Інституту національної пам’яті Леся Бондарук.

Про це вона сказала у програмі «Актуально» на 12 каналі.

«Ми колонізовані ще з часів російської імперії. У часи декомунізації ми вже забрали вулиці Панфілова, Островського, Красовського, Ватутіна. Ми дали цим вулицям належні назви. Треба це завершити. Ми можемо підібрати назви, провести громадські слухання, тобто працювати хочемо і можемо. Але постійно натикаємося на те, що наш міський голова каже: не на часі. А ще мотивують, що треба багато коштів на те, щоб перейменувати понад 50 вулиць російських діячів», – зазначила історикиня.

Одна з луцьких вулиць, яку треба перейменувати, на її думку, – Щусєва.

«В кожному великому населеному пункті України, як і у всіх колишніх країнах Радянського Союзу, є вулиця Щусєва. Хто такий Щусєв – ніхто не знає, хіба погуглить. Це архітектор мавзолею Леніна. У нас на вулиці Щусєва 17-та школа», – зауважила Леся Бондарук.

«Влада при бажанні може зробити всі умови, щоб перейменування не вдарило по кишенях людей. 1-2 премії чиновників покриють вартість табличок», – додала вона.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку лишилося декомунізувати 5 вулиць, – представниця Інституту національної пам’яті