Представниця Інституту національної пам’яті Леся Бондарук заявила, що у Луцьку потрібно декомунізувати ще 5 вулиць.

Про це йшлося у програмі «Актуально» на 12 каналі.

За її словами, уже відбулися громадські слухання, повністю дотримана необхідна процедура, справа – лише за голосуванням депутатів міськради.

Які вулиці і як хочуть перейменувати

Вул. Ярощука – вул. Тимошенка

Вулиця Федорова – вул. Воїнів-добровольців

Вулиця Боженка – вул. Магістральна

Вул. Нікішева – вул. Чубинського

Вул. Говорова – вул. Вербицького

Леся Бондарук стверджує, що люди, імена яких і досі присвоєні цим вулицям, заплямували себе роботою у радянських спецслужбах, злочинами проти місцевого населення тощо.

«Олександр Федоров – генерал НКВС. Закон про декомунізацію захищає тих, хто брав участь у вигнанні нацистів з України. Але це не стосується людей, які були представниками радянських спецслужб і мають у своїй біографії злочини проти українського народу. Партизанський загін Федорова чинив злочини проти місцевого населення, проти борців за незалежність України», – повідомила представниця Інституту нацпам’яті.

З тієї ж причини хочуть перейменувати і вулицю Боженка. Що ж до Нікішева і Говорова, то вони обоє брали участь у війні з УНР.

«Що цікаво, ці вулиці в районі Дубнівської, де є пам’ятник Героям Крут. А Чубинський і Вербицький – представники української культури, і воно дуже гарно гармоніювало б. Це автори слів і музики гімну України», – каже Леся Бондарук.

Вона наголосила, що якщо нинішній склад міської ради не перейменує згадані вулиці, то це обов’язково зроблять наступники.

«Закон про декомунізацію не буде скасований, і цю норму мусово виконати», – додала вона.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чому у Луцьку потрібно перейменувати вулицю Щусєва