Сучасна, відремонтована за мільйони коштів Світового банку амбулаторія у місті Рожище з осені минулого року стоїть порожня. Тоді, як і медики, і їхні пацієнти туляться у пристосованих приміщеннях, малопридатних для лікувальної установи. Теперішні районні урядники винують у ситуації попередників. А у Рожищенській міській раді і взагалі обмовилися, що не надто нова амбулаторія місту і потрібна. 

Детальніше про це – у сюжеті 12 каналу.

Простора, по-сучасному облаштована і обладнана амбулаторія, яка ще минулого року готова була приймати пацієнтів, і досі стоїть пусткою. Її у частині будівлі військкомату відреставрували за кошти Світового банку, вклали понад 6 мільйонів гривень.

“Коли постало питання про закриття районного утворення Луцького району, пішов розподіл по громадах. В той почалися конфліктні ситуації. Все-таки влада не хотіла нас брати на баланс”, – каже медсестра Людмила Мазур.

Причина конфліктів – занедбаний другий поверх над новою амбулаторією. З дірявим дахом, вибитими вікнами, відсутністю опалення. На реконструкцію амбулаторії Світовий банк погодився за однієї умови: що другий поверх місцева влада також приведе до ладу. Тодішні очільники Рожищенської ради і адміністрації це гарантували, однак зобов’язання свої не виконали. А згодом адмінреформа нівелювала Рожищенський район і віднесла цю територію у підпорядкування Луцької районної ради.

Є зобов’язання районної ради, які мали бути виконані. Тому що в цій амбулаторії все одно ж – необхідно ремонт проводити даху, утеплення другого поверху, заміну вікон, ремонт другого поверху і всіх цих речей. Воно не відбувалося, воно не зроблене” – каже рожищенський міський голова В’ячеслав Поліщук.

Зробити це тепер повинна Луцька районна рада, як правонаступник і майна, і проблем колишнього Рожищенського району. Тому домовилися, що нова амбулаторія перейде на утримання Рожищенської міськради, а проблемний другий поверх облаштує Луцька райрада. Один із варіантів – під соціальне житло. Щоправда, й таке рішення не цілком вдовольняє міських владців, бо ж місцевим коштом  доведеться облаштувати доїзд до амбулаторії. Та й, на думку Рожищенського міського, не так уже ця амбулаторія рожищанам була потрібна.

Місцеві погоджуються: місце для нової амбулаторії обрано дуже невдало, однак і в теперішніх пристосованих приміщеннях  лікуватися неможливо, хоч і зручно, що поруч – райлікарня.

В управлінні капітального будівництва облдержадміністрації сподіваються, що рожищенська амбулаторія, на яку витрачено чимало коштів, таки невдовзі прийме пацієнтів. Бо ж, на жаль, телепортувати відремонтовану будівлю в іншу громаду, де б їй зраділи значно більше, неможливо.

Тож лишається сподіватися, що кожна зі сторін виконає свої зобов’язання. Луцька райрада встигне до зими відремонтувати другий поверх, інакше на першому новозбудованій амбулаторії довго не проіснувати. Рожищенська міська рада облаштує комфортний доїзд до медзакладу. А  медики і пацієнти нарешті матимуть людські умови. А всі разом будуть спершу довго думати, а потім швидко діяти.