До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 17 червня.

Сучасна, відремонтована за мільйони коштів Світового банку амбулаторія у місті Рожище з осені минулого року стоїть порожня. Тоді, як і медики, і їхні пацієнти туляться у пристосованих приміщеннях, малопридатних для лікувальної установи. Теперішні районні урядники винують у ситуації попередників. А у Рожищенській міській раді і взагалі обмовилися, що не надто нова амбулаторія місту і потрібна. То навіщо будували і чи будуть тут рожищани таки лікуватися – Ольга Матвєєва дізнавалася.

В третю неділю червня професійне свято відзначатимуть медичні працівники. Напередодні з цієї нагоди у найбільшій залі обласної ради вітали лікарів, санітарів, лаборантів та медсестер. Відзначили, як цілі колективи, так і окремих працівників. За словами голови обласної ради Григорія Недопада, нині медики долають два випробування – це коронавірус, від якого перестали битись серця двадцяти дев’ятьох волинських медпрацівників, та медична реформа, яка має покращити становище і лікарів, і пацієнтів.

Медики ж по-різному оцінюють медичну реформу. Адже дійшла вона ще не до всіх. Уже відчутні зміни у первинній ланці надання медичних послуг, де вдалось впровадити ключову зміну – “гроші за пацієнтом”. Таким чином послуги медпрацівників первинної ланки стали безоплатними для громадян, а оплата праці сімейних лікарів та медсестер відчутно зросла. Чого не скажеш про персонал закладів спеціалізованої медичної допомоги. На зміну принципів фінансування вони все ще очікують.

Щонайменше 10 прибудинкових територій цьогоріч капітально реконструюють у Ковелі. Проєкт передбачає влаштування ігрових та спортивних майданчиків, нове мощення, освітлення та озеленення. Роботи у кількох дворах уже розпочали. А з рештою мешканців місцева влада погоджує плани реконструкції. За словами міського голови Ігоря Чайки, подібні консультації з ковельчанами є обопільно корисними і убезпечать від можливих непорозумінь при облаштуванні територій. Так, зокрема, чимало людей просять при реконструкції не збільшувати кількості паркомісць, коригують точки встановлення освітлення, просять облаштувати водовідведення, висловлюють інші цікаві ідеї з благоустрою, які будуть враховані в остаточних планах реконструкції прибудинкових територій.

Відсьогодні рух луцьким проспектом Волі повністю зупинили, а громадський і приватний транспорт спрямували на вулицю Глушець. На ділянці від Шопена до Київського майдану прокладатимуть інженерні мережі. За доброї погоди обмеження діятимуть щонайменше 10 днів. Комунальники обіцяють працювати і вихідними, і навіть вночі. Міський голова запевнив, що, окрім масштабності, реконструкція головного проспекту Луцька буде комплексною.

На прийдешніх вихідних синоптики обіцяють справжню літню спеку. Припече аж до 30. Тож багато хто потягнеться на пляжі та до прохолоди водойм. І якщо епідеміологи переймаються бактеріальним благополуччям лише двох волинських водойм – це Теремнівські ставки і річка Сапалаївка, то рятувальники попереджають про небезпеку практично на кожному водному плесі. Як не піти з головою під воду Ангеліна Гущина розпитувала.

Нардепи вважають, що українці забагато відпочивають і хочуть скасувати перенесення вихідних, яке застосовують, коли святковий день припадає на суботу чи неділю. Якби закон уже діяв, то цього року на 3 вихідних було би менше. Загалом в Україні є 11 офіційних святкових вихідних. І це менше, ніж у багатьох країнах світу. На думку народних обранців, скорочення кількості вихідних дозволить збільшити ефективність праці. Економісти ж вважають, що збільшення робочих днів на ситуацію не вплине. Головний важіль – це структура ринку праці, яка залежить від ситуації в економіці.

Завантажили 5 тонн мішків із цементом і кілька годин ганяли по колу. Так у луцькому центральному парку випробовували чортове колесо після ремонту. Фото «екзекуції» атракціону виклав керівник парку Павло Цапюк. Нагадаємо, три тижні тому через несправність двигуна колесо завмерло і рятувальникам довелося знімати людей з 30-метрової висоти. В адміністрації запевнили, що згідно технічних можливостей оглядове колесо цілком безпечне і придатне для роботи. Його випробували вагою утричі більшою, аніж передбачена пасажиропідйомність. Тому атракціон запустять, щойно нададуть йому естетичного глянцю: пофарбують і замінять сидіння. Одночасно адміністрація має намір шукати інвесторів, які б згодилися придбати для луцького парку нові атракціони.