У Луцькій міській раді назвали причину масової загибелі риби в Кічкарівських ставках. 

Про це повідомляє пресслужба Луцькради.

Протягом минулого тижня до групи оперативного реагування 15-80 неодноразово надходили звернення громадян про неприємний запах в районі вул.Ковельської, а також у соціальних мережах були опубліковані фото та повідомлення про мертву рибу в одному із ставів.

Працівники відділу екології міської ради проведели обстеження водойм, організували забір води для лабораторного дослідження та прибирання мертвої риби.

Працівники лабораторії Волинського центру з гідрометеорології зазначили, що у досліджених зразках води виявлено дуже низький вміст кисню БСК- 2,5мг/л одиниць, при нормі в літню пору для водойм рибогосподарського призначення від 6 мг/л і вище, а також високу температуру води +29ºС. Такі умови як правило призводять до замору риби, що неодноразово відбувається на міських ставках, які мають не значну глибину, дуже повільний водообмін, оскільки створені на малих річках з незначним об’ємом природного стоку, надмірно нагріваються при високій температурі повітря влітку, розміщені у районах щільної забудови та міської інфраструктури (асфальтовані дороги, стоянки автотранспорту, каналізаційні колектори тощо) .

“Звертаємо увагу населення, яке проживає в районі Кічкарівських ставів від пр.Стефаника до вул.Ковельської, вул.Кічкарівської, вул.Миру-Ломоносова про незадовільну якість води у ставках та рекомендуємо утриматись від любительського рибальства на території ставів”, – йдеться у повідомленні.

При цьому зауважують, що причинами погіршення якості води у ставках є розорювання та влаштування городів у прибережних захисних смугах та водоохоронних зонах водних об’єктів, використання органічних та мінеральних добрив, що змиваються у воду з городів, а також самовільно влаштовані відведення неочищених стоків у ставки.