Чому важливо регулярно обстежувати стан здоров’я
Якщо ви не пам’ятаєте, коли востаннє здавали аналізи, час попіклуватися про себе та пройти обстеження. Дізнайтесь про недорогі та швидкі дослідження, які покажуть стан здоров’я.
Попри рекомендації лікарів, багато людей досі вважають профілактичне обстеження та здачу аналізів зайвою витратою часу та коштів. Через це вони пропускають початкові стадії проблем зі здоров’ям, які не мають жодних симптомів, і згодом стикаються з погіршенням самопочуття, що потребує тривалого лікування. Приватна медична лабораторія дозволяє швидко пройти базове обстеження та дізнатися про стан свого організму. Такий варіант підходить навіть для дуже зайнятих людей. Прийнятні ціни та акції роблять послуги ще більш доступними для кожного українця.
З чого розпочати обстеження організму
Спочатку слід звернутися до терапевта або сімейного лікаря. Він проведе стандартне опитування та огляд, після чого порекомендує перелік лабораторних аналізів та інструментальних обстежень. Треба бути готовим до відповідей на стандартні запитання: наявність шкідливих звичок, ступінь рухової активності, наявність хронічних захворювань та обтяженої спадковості. Ця інформація дозволяє встановити фактори ризику і правильно підібрати дослідження.
Щоб швидко та зручно перевірити стан здоров’я, лікарі зазвичай рекомендують пройти чек-ап. Це повна програма обстеження, яка розробляється для пацієнтів різної статі та вікової категорії. При створенні комплексу враховують захворювання, які найчастіше зустрічаються у певної групи людей, та призначають аналізи, які допомагають виявити ці хвороби.
Комплексне обстеження для жінок
Стандартне лабораторне дослідження для жінок містить такі аналізи:
- клінічний аналіз крові;
- загальний аналіз сечі;
- біохімічний аналіз крові з ліпідограмою, нирковими та печінковими пробами;
- аналіз на вітамін D, фолієву кислоту та вітамін B12;
- аналіз на феритин;
- аналіз на тиреоїдні гормони, ТТГ, антитіла до тиреопероксидази;
- аналіз на жіночі статеві гормони.
Профілактичний огляд для жінок обов’язково доповнюється візитом до гінеколога для огляду у дзеркалах, взяття мазків та проведення УЗД органів малого таза. Під час консультації також проводять пальпацію молочних залоз, інструментальне дослідження (УЗД або мамографію).
Комплексне обстеження для чоловіків
Програма лабораторного обстеження чоловіків дуже схожа на перелік досліджень для жінок. Головна відмінність — необхідність перевірки тестостерону як головного показника репродуктивного здоров’я. Також вимірюють рівень простатспецифічного антигена (ПСА), який вважається маркером хвороб передміхурової залози. Лабораторні методи обов’язково доповнюють візитом до уролога та пальцевим дослідженням простати. У чоловіків зазвичай не визначають тиреоїдні гормони та антитіла, адже аутоімунне ураження щитоподібної залози набагато частіше зустрічається у жінок.
Які аналізи крові здавати, щоб перевірити здоров’я
Для базової діагностики рекомендують такі дослідження:
- Загальний аналіз крові. Показує наявність анемії, ознаки інфекційних та запальних процесів в організмі, стан імунної системи, ризик кровотеч та тромбоутворення.
- Біохімічний аналіз крові. Допомагає оцінити функцію нирок, печінки та інших внутрішніх органів, а також перевірити стан обміну вуглеводів та жирів.
- Аналізи на інфекції (вірусні гепатити B і C, ВІЛ). Дозволяють виключити небезпечні захворювання, які довгий час протікають безсимптомно.
При згадці про здачу аналізів багато хто уявляє величезні черги у тісних коридорах поліклініки. На щастя, обстеження здоров’я можна зробити набагато швидше та зручніше. У сучасній медичній лабораторії https://hemomedika.com.ua/ доступні всі види досліджень крові. Прийом проводиться за попереднім записом без черг, а зручний графік роботи відділень дозволяє пройти діагностику без пропуску роботи та скасування своїх планів.
Як часто проходити повну діагностику організму
Оптимальна частота здачі базових аналізів та медогляду у лікаря — 1 раз на рік. Цього буде достатньо, щоб контролювати стан здоров’я, вчасно виявляти проблеми. Щодо поглибленої діагностики — періодичність залежить від віку пацієнта, наявності факторів ризику. Наприклад, жінкам проводять тест на ВПЛ раз на 5 років. Після 40 років пацієнтам, незалежно від статі, рекомендується проходити колоноскопію 1 раз на 5 років.
Конкретні рекомендації слід отримати у свого сімейного лікаря. Спеціаліст проаналізує медичну історію, спосіб життя та персональні фактори ризику, щоб розробити індивідуальну програму обстеження.
*Реклама
Останні публікації
- 5 причин замовити меблі з нержавійки для кафе, ресторану чи бару
- Автоматизація фермерських господарств: тренд чи необхідність?
- Сонячна станція 10 кВт: як правильно розрахувати потужність?
- Чи загрожує вам неалкогольна жирова хвороба печінки?
- Як правильно застосовувати хлористий калій на різних типах ґрунтів?
- Як ефективно проходити навчання в автошколі?
- Міжнародна освіта: ваш успішний старт
- Чому правильно обрана кухня впливає на зручність і естетику
- Як вибрати ідеальний матрац для комфортного сну
- Пальне з Європи та міні-маркет: у Шацьку відкрилася шоста заправка мережі “Паливо”
- Як правильно доглядати за міжкімнатними дверима від виробника Terminus
- Скільки років служить профнастил із полімерним покриттям?
- Як впливає колір лінз сонцезахисних окулярів на очі?
- Чому корисно оформити повне КАСКО на своє авто
- Основні критерії вибору сервісу для виведення Tether BEP20 (USDT) на картку А-Банку
- Як розширити меню кав’ярні за допомогою сиропів?
- UKR PARTS – ваш провiдник у свiтi запчастин Subaru
- Вбудовані посудомийні машини: ідеальне рішення для вашої кухні
- Коворкінг-центр у Дніпрі: новий формат роботи у великому місті
- Як правильно піклуватися про здоров’я спини для профілактики болей
- Що буде, якщо вчасно не замінити сайлентблоки на важелях?
- Дворівневі ліжка: геніальне рішення для маленьких квартир
- Вегетативні неврози — що це та як із ними впоратися