“Чорне золото” – так називають одну із найкорисніших ягід: чорницю. Вона має безліч корисних елементів та використовується у лікуванні багатьох недуг.

На Волині стартував сезон її збору. Область – одна із лідерів, там чорницю збирають тоннами. Про те, скільки вона коштує цьогоріч і чи без радіації, йдеться в сюжеті ТСН.

На підводах по ягоду з самісінького ранку їдуть цілими родинами. В першу чергу – за свіжим повітря та вітамінами, а ще – заробити. За сезон, кажуть місцеві, за чорницю можна отримати до десяти тисяч гривень. Щоправда, то робота не з легких.

Аби назбирати побільше ягід, місцеві користуються спеціальними “гребінками”. Кажуть, з їхньою допомогою продуктивність праці вдвічі вища.

А ось Тетяна Ломакіна ягоди більше полюбляє збирати, як вона каже, по-старому – руками, бо так чорниця менше мнеться та чистіша. За годину, каже, збирає літр.

Як тільки розпочався сезон, у ліс пішли всі селяни. Не сидиться вдома і вісімдесятилітній бабусі Ользі, адже у ягодах, стверджує, її секрет довголіття.

“Старайся силою вставати на ноги й ходити, ото й буде хвороба тікати від тебе”, – переконана пані Ольга.

Робота важка, а ціниться дешево, бідкаються селяни. Заготівельники за кілограм ягід хочуть усього 35 гривень, та ще й наполягають, щоб зеленої чорниці не було.

А от при дорозі за літру чорниць просять пів сотні гривень. Продавчині стверджують, що їхня ягода без радіації, бо збирали далеко в лісі. Чи справді це так – розповіли у Волинському лабораторному центрі, де чорницю перевірили на радіонукліди.

“Зразки, які були доставлені в лабораторію, придатні для споживання і дитям, і дорослим”, – запевнила лікарка з радіаційної гігієни Ольга Гусєва.

Уже з наступного тижня в області запрацюють цехи, які робитимуть з ягоди компоти та варення. На них вже чекають закордоном.

“Контракти маємо вже заключені на експорт на 300 тисяч євро”, – каже директор ДП “Цуманське лісове господарство” Юрій Ребар.