У селі Струмівка під Луцьком живе незвичайно ерудована дитина.

Артем Андріанов у чотири роки безпомилково покаже прапори майже усіх країн світу, розповість про рідкісні марки автомобілів  дорожні знаки, пише Вісник+.

Родина Андріанових багатодітна: батьки виховують трьох синів. Найстаршому, Сергію, 17 років, вже студент. Саме він, переконана мама, став гарним прикладом для менших братів.

“Сергій змалку любив вчитися. Як у нас народилися Юрчик, який нині першокласник, та Артемко, вони завжди бачили його тягу до науки. А ще Сергій багато мені допомагав з меншими, читав їм книжки. І їм було цікаво дізнаватися щось нове”, – згадує Наталя Андріанов.

Мамі потрібна була допомога, адже чоловік – прикордонник, офіцер. Він 23 роки віддав захисту України, нині служить у зоні Операції об’єднаних сил на Луганщині..

Менші два сини вдалися дуже допитливими. Юрко у три роки закомандував: “Хочу глобуса!” А Артемко, ледве навчившись розмовляти, захотів мати вдома прапори всіх країн світу. Нині безпомилково назве 170.

“Не подумайте, що діти у нас “заучки”, ні. Вони все роблять, граючись. У нас було правило: мультики ми вмикаємо лише пізнавальні. І діти звикли, що все їх має чомусь навчити. Пізніше, коли ми йшли в магазин іграшок, вони самі вибирали лише розвиваючі. У нас ніби мимоволі вийшов акцент на навчанні. Сини несли додому картки з буквами, цифрами, прапорами, дорожніми знаками. І вчили їх, – усміхаючись, згадує мама. – Особливо Артем все схоплював на льоту».

Вивчивши прапори, Артем зацікавився марками автомобілів. Коли йде по вулиці, назве кожну, що проїде повз. Розповість і про ті, яких у Луцьку не побачиш – “дуже круті”. А ще, їдучи з мамою в автомобілі, він обов’язкове коментує кожен дорожній знак, бо давно вивчив їх усі напам’ять.

«Мені часом так смішно стає. Їдемо, а він: “Треба дати дорогу, стоп, стоянка заборонена…” Цілком серйозно. Каже: “Мам, я вже можу і сам їхати, бо все знаю”. Пояснюю, що за кермо сідати йому зарано, бо не лише знаки важливі, а й інші правила дорожнього руху, треба трошки підрости. Але, бачу, він скоро вмовить нас дорожні правила йому купити”, – каже жінка.

І додає, що всю вагітність за Артемчиком вона їздила за кермом, до останнього дня до пологів.