Оскільки російські терористи в Україні спричинили масові руйнування інфраструктури, то в деяких містах відсутній або обмежений доступ до чистої питної води. Тому збільшується ризик поширення небезпечних інфекційних хвороб, зокрема холери. Днями у ЗМІ з’явилася інформація про те, що ця недуга може прийти і на Волинь.

Про те, що воно таке – холера, які симптоми має і як зрозуміти, що ви інфіковані, – дивіться у сюжеті.

«Є ризик завезення холери на Волинь». Публікації з такими заголовками днями «окупували» соцмережі. Мовляв, ця страшна хвороба може «приїхати» до нас зі знищеного орками Маріуполя. Та наскільки це реально і чи надто страшна ця недуга – спробуємо розібратися.

«Останній значний спалах холери ми мали в 2011 році в місті Маріуполі. Захворіло 33 людини, а ще в 24-х людей було виявлено вібріоносійство», – розповіла заступниця гендиректора ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Ірина Єнжиєвська.

Загроза спалаху там, певнять експерти, є і зараз. Бо через знищення окупантами інфраструктури – у місті повна антисанітарія. А холера – це якраз інфекція такого середовища.

«Викликається таким збудником, який називається холерний вібріон. Він досить стійкий у водному середовищі, на харчових продуктах може зберігатися до 5 діб, крім того, декілька місяців може зберігатися в шлунково-кишковому тракті, а також у дрібних морських та річкових тварин», – пояснила Ірина Єнжиєвська.

Основний симптом холери, розказує епідеміологиня, – це діарея.

«Понад 10 разів на добу, внаслідок чого в людини виникає дуже швидко зневоднення організму. А внаслідок цього зневоднення – судоми», – описує симптоми фахівчиня.

А якщо негайно не звернутися до лікаря, то і найгірше – смерть. Заразитися холерою, стверджує Ірина Єнжиєвська, можна досить швидко – від хворої людини буквально за 4 години. Аби уникнути цього, розказує експертка, обов’язкове найпростіше.

«Миття рук після відвідування туалету, перед і після приготування їжі, вживання в їжу або бутильованої, або кип’яченої води, не вживати в їжу продукти, які викликають у вас якісь сумніви щодо їхньої якості», – наголошує Ірина Єнжиєвська.

Щодо ризиків поширення холери на Волині, запевняє епідеміологиня, то вони мінімальні. Переселенців із Маріуполя Волинь прийняла раніше, аніж росіяни довели місто до стану антисанітарії. Утім, каже експертка, відкидати можливість завезення холери на Волинь не можна.