Під час громадських слухань місто Володимир-Волинський таки вирішили перейменувати на Володимир.

Про це влада, активісти, історики 9 вересня дискутували чотири години. За зміну назви проголосували 137 людей, четверо було проти з усього двохсот учасників.

Уперше Володимир згадують в лiтописах 988 року, коли київський князь Володимир Великий підпорядкував собі місто Ладомир і нарік його своїм іменем. Цю назву місто носило впродовж дев’яти століть, поки російська імперська влада не додала частку «Волинський», аби не плутати з Владіміром на Клязьмє.

Самі ж мешканці по-різному ставляться до пропозиції перейменування міста.

Частка «Волинський», на думку історика і краєзнавця Петра Троневича, це лише неприємне нагадування про те, що місто було імперською колонією.

«Ми, очевидно, ще не позбулися колоніальної залежності чи впливу колоніального у своїх думках судженнях, в своєму менталітеті. Цього треба позбуватися негайно», – каже він.

Хоч на громадських слуханнях рішення про перейменування міста ухвалили, процес – тільки на початку шляху. Відповідне рішення повинні прийняти на сесії міськради. Якщо підтримають, то далі таке рішення повинні прийняти в області, а потім – у Верховній Раді.

Міська влада запевняє, що перейменування не створить мешканцям додаткового клопоту зі зміною прописки чи переоформленням документів, у яких зазначається адреса.