Лучанка Ольга Бузулук зареєструвала петицію про заборону вітати дітей у навчальних закладах зі святами 14 жовтня та 8 березня. Вона вважає, що вітати лише хлопців зі святом захисників України – неповага до суспільства, бійців та бійчинь. А вітати 8 березня дівчат – радянський пережиток і також неповага до тих, хто досі виборює права в усьому світі.

«На сьомому році війни вже ні в кого не викликає сумнівів, що війна є, що дітям також про це потрібно знати, що люди вмирають, що у війську служать не тільки чоловіки, а й жінки», – каже Ольга Бузулук.

Тому і авторка петиції, і деякі лучани не бачать сенсу у тому, аби вітати дітей з цим святом. Або ж пропонує правильно підходити до цього у школах. Не збирати гроші хлопцям на подарунки, а провести роз’яснювальні уроки на цю тему.

Утім, очільник луцької освіти Віталій Бондар запевняє, що заборонити відзначення цих свят у школах неможливо, адже кожен заклад автономний і самостійно вирішує ці питання.

«Це свято захисника вітчизни, релігійне свято. День цей є вихідний, відповідно святкує це свято вся Україна.  Заклади освіти і організації не працюють. Як до того вони відзначають, як вони вітають один одного – це вже знову ж таки вирішує на розсуд кожен заклад освіти, не керівник навіть, а кожна людина, яка працює в тому чи іншому закладі освіти», – каже Віталій Бондар.

Свято Восьмого березня вже давно викликає неоднозначні думки. Дискутують щороку напередодні, але на цьому все й затихає. Для когось це день захисту прав жінок і миру, а для когось – жіночої краси і ніжності.

«Тому що сильними, мужніми, ніжними мають бути всі люди, і хлопці, і дівчата, а не тільки, наприклад, чоловіки», – вважає Ольга Бузулук.

Втім, багато людей нині не надають такого глибокого значення святу. Здебільшого це просто привід зробити приємне. Дітям у тому числі.

Авторка петиції Ольга Бузулук і її однодумці сподіваються, що і в управлінні освіти, і в навчальних закладах до цієї позиції дослухаються і внесуть хоч невеликі, але корективи у відзначення цих свят у школах.