Ігумен Никодим Смілий застеріг: залишати на могилах їжу на Проводи неправильно та неестетично.

Про це він сказав у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі.

«Багато хто приносить на могилу паски, крашанки – нібито поїсти покійному. Це хибне уявлення. Запитання: чому тоді ви цілий рік не носите йому перше, друге і компот?.. З такою метою нести на могилу їжу неправильно. Дуже часто прилітають ворони, прибігають собаки, розносять це все, і це негарно. У Гаразджі дуже багато циган ходить, які, навіть не чекають освячення, крадуть продукти. А робиш їм зауваження – кажуть «у нас автобус, ми не встигаємо». Такі-от казуси виходять. І люди, замість того, щоб сконцентруватися на молитві, починають ганяти ворон, сваритися з циганами», – розповів священник.

Водночас доречно приносити на кладовище пасхальну їжу як пожертву у пам’ять спочилих, наголосив він.

«Люди приносять це як пожертву і складають на панахиду, а після освячення ці продукти відправляють малозабезпеченим, в інтернати, тюрми, диспансери. Сьогодні маємо багато біженців, військових, яким це пригодилося б. Ці продукти – пожертва у пам’ять спочилих», – пояснив гість студії.

«Раніше жебраки просили ради Христа, їм давали хліб, поживу, бо люди були бідні, грошей не мали. Жебраки біля церкви молилися, поминали тих, за кого їм дали цю їжу, і споживали її», – нагадав священник.

Каже, зараз у багатьох селах існує традиція, коли стелять рядна, люди складають туди пасхальні приношення, а після освячення роздають тим, хто цього потребує.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Волинський священник пояснив, чому після Великодня поминають померлих. ВІДЕО