У свідомості більшості українців 8 березня – це день жінки, свято тюльпанів і просто вихідний. Та впродовж останніх років дедалі частіше говорять про скасування вихідного, а отже, і свята, що, мовляв, має відголоски радянщини. Цьогоріч святкування жіночого дня й зовсім не на часі.

Що про це думають самі жінки і чи вітатимуть їх чоловіки – у нашому сюжеті.

У квітковому павільйоні метушня із самого рання. Чоловіків тут більше, аніж у будь-якому іншому магазині. Флористи діляться: ледь встигають видихнути у перервах між компонуванням букетів.

Чоловіки кажуть: у такий складний час хочуть своїм жінкам подарувати усмішку.

Жінки майже усі зізнаються: цьогоріч хотіли б отримати інший, важливіший, подарунок – перемогу.

Від цього свята українці впродовж останніх років думають відмовитися. Військова Юлія Ковпак на запитання «чи святкують у частині?» відповідає твердо: ні.

«Ті штатні жінки, які у нас є, виконують завдання нарівні з чоловіками», – каже вона. А цьогоріч це зовсім не 8 березня, це день 13-й.
«Ми хочемо почути «вітаю з перемогою». Отоді для нас, жінок, які захищають, це буде справжнє свято і найкращий подарунок», – розповіла Юлія Ковпак.

Зі святом весни цього року не вітав українок і президент Володимир Зеленський. Та й варто зазначити: 8 березня відзначають Міжнародний день прав жінок. День, коли варто говорити про порушення прав жінок та способи усунення дискримінації. Як день дівчаток чи свято весни ця дата сприймається у радянському розумінні, її одомашнили й геть забули про політичні аспекти.