Життя кожного українця поділилося на «до» і «після». У минулому залишилися усі радощі. Нині ж у всіх стрес та хвилювання, і це навіть при тому, що за вікном не лунають вибухи.

Звертати увагу на усі приємні дрібнички радять психологи, аби від негативу в новинах не поїхав дах.

Коли востаннє ви гуляли містом, обідали в улюбленому закладі чи просто безтурботно теревенили із друзями? Саме від цих маленьких приємностей не варто відмовлятися у такий складний час. Здавалося б, дрібнички, але вони допомагають переживати стрес.

Попри те, що час від часу у Луцьку лунають тривожні сирени, тут тихо, працюють магазини і заклади харчування.

Працівники кав’ярні в центрі Луцька зізнаються: у перші дні війни трохи запанікували і на роботу не вийшли. Але згодом побачили: ситуація стабільна і спокійна. І в цьому переконують тепер лучан і гостей міста.
«Ми намагаємося створити таку атмосферу, щоб люди трішки розслабилися», – кажуть у закладі.

У кав’ярні, що напроти, теж свою місію вбачають по-новому. Окрім того, що годують відвідувачів смаколиками і поять кавою чи какао, роблять усе, аби люди відволіклися від стрічки новин.

Відвідувачів не так багато, як до війни, але більшість погоджуються: у такій атмосфері легше переживати нелегкі часи.

Щойно все почалося, Віктор приїхав до Луцька із Києва. Нині ж, посидівши за чашечкою кави із друзями, ділиться: «В такі часи треба таку штуку, щоб кудись зайти відпочити від того, що відбувається зовні».

Чимало із тих, хто тікає від війни, прямують за кордон. Та Віктор у цьому сенсу не бачить.

«У вас тут спокійно, і я вважаю, що так буде й надалі… Тут можна залишатися і допомагати», – стверджує чоловік.

Спокійну атмосферу міста цінують і лучани. І те, що вибухи почнуться й на Волині, аж ніяк не вірять.

А випити чашку кави не вдома, а в місті матиме користь і для економіки, запевняють фахівці.

«Будь-яке витрачання коштів на території України є позитивним для її розвитку. Дуже часто волонтери збирають гроші задля того, щоб купувати за кордоном. Ми розуміємо, що якщо ми купуємо за кордоном, то інвестуємо в економіку інших країн. Тому максимально треба підтримувати національного товаровиробника», – економістка Оксана Урбан.

Економіка України, безсумнівно, постраждає, зокрема через те, що нині від усіх відрізані найбільші підприємства України, а деякі навіть зруйновані. Але не ця проблема нині на часі.

«Ми маємо працювати на перемогу. І коли досягнемо результату – почнемо відбудовувати», – наголосила економістка.