Ціни на сало б’ють рекорди і за останні місяці зросли й удвічі. За кілограм сала на Центральному ринку Луцька знайти сало по 130 гривень важко. Частіше пропонують по 150-180 гривень. Є сало і по двісті гривень за кілограм.

Хребтове сало, кажуть, найсмачніше і найдорожче. Його ще називають генеральським, бо ж тут є і сало, і м’ясо.

Найдешевше сало, яке нам вдалося знайти, коштувало 50 гривень за кілограм.

Експерти повідомляють: кількість сальних порід свиней в Україні зменшилася аж у 10 разів. Багато поголів’я у домогосподарствах вирізали через те, що це було неприбутково. А причини прості. Велика собівартість, підвищення цін на зернові, якими годують свиней, високі тарифи на електроенергію і газ, дороге перевезення та дешевий імпорт з Європи.

Утім, Україна, в тому числі і Волинь, без сала, запевняють, не лишиться. На Волині 180 тисяч голів свиней. Більше вирощують у сільських домогосподартсвах – 114 тисяч. На господарських комплексах – 66.

«Це тимчасове явище, свинини вистачає. Я не бачу потреби робити ажіотаж навколо сала. Сало було, є і буде», – запевнив начальник Департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко.

За останні роки популярність сала в країні різко впала. Особливо серед молоді. А старше покоління купує продукт, але в невеликих об’ємах, що також суттєво вплинуло на попит.

А ще, кажуть люди, сало не варте таких грошей і натомість придбали би телятину чи курятину. За кілограм сала у Львові правлять в середньому 160 гривень за кілограм, у Тернополі – 150, в Одесі – 200-400. За сало у столиці хочуть 200-300, а за добірне генеральське і 500 гривень.