Мешканці «чужих» громад зможуть їздити у громадському транспорті Луцька як пільговики за умови, якщо Луцька громада буде отримувати гроші за перевезення цих людей. Йдеться про автобусні та тролейбусні маршрути, які або доходять до межі цих громад, або заходять на їх територію.

До прикладу усі мешканці Підгайцівської громади користуються транспортом Луцька – маршрутками №30 та 32. Однак для окремих людей поїздки у цих маршрутках є досить проблемними. Раніше, щоб їхати безплатно чи за пів ціни, пільговику достатньо було показати посвідчення. Нині ж у цих маршрутках потрібен пільговий електронний квиток. А тому учасники АТО, люди з інвалідністю, учні мусять платити повну вартість квитка, в той час як поїздки у приміських маршрутках оплачує сільська рада.

«У нас визначена ця кількість – це 30 поїздок в місяць пільговику. Він збирає ці квитки, приносить до нас у сільську раду, проходить обмін, і йому виплачуються кошти, тобто ту кількість, скільки він назбирав квиточків», – пояснила депутатка Підгайцівської сільради Тетяна Тирилюк.

А ось за проїзд в міських маршрутках №30 та 32, якими теж користуються жителі Підгайцівської громади, гроші повернути неможливо. Адже через встановлені валідатори в цих маршрутках не «ходить» готівка, а тому квиток отримати не можна. Відповідно у сільраді пільговик не може отримати компенсацію за свою поїздку.

«Тут нам уже складніше, бо пільговик мусить заплатити повну вартість, і чи він проїхав, купивши картку загального користування, ми не можемо побачити, чи дійсно він проїхав, чи він не проїхав. І монетизувати йому цю пільгу ми не можемо», – каже Тетяна Тирилюк.

Єдиний вихід із ситуації – аби пільговики Підгайцівської громади отримали такі ж персоніфіковані електронні квитки для пільгових перевезень, які раніше отримали жителі Луцької громади. Для цього, каже головний транспортник міста, треба, аби виконком громади уклав договір із перевізниками та компанією «Сіті Кард».

«Жителі зможуть доїхати і до лікувальних закладів, і до обласної лікарні, і міської. Це все на сьогоднішній час можна зробити, його облікувати і будуть оплачуватися тільки ті поїздки, які відповідно замовлять виконавчі комітети цих сільських рад», – розповів начальник управління транспорту та зв’язку Віктор Главічка.

У компанії «Сіті Кард» кажуть: зробити персоніфіковані електронні квитки пільговикам із навколишніх сіл можна зробити у будь-який момент. Більше того, можна передбачити на них певну кількість поїздок на місяць, залежно від фінансування сільської ради. Наприклад, 20 чи 30 поїздок.

«Карточки оформляються в нас у картковому центрі, укладається договір між нами і вами про купівлю карток. Відповідно ви надаєте перелік людей, яким потрібно здійснити персоналізацію карток і категорію, і вартість проїзду на конкретних одиницях транспорту по маршруту», – каже заступниця директора ТзОВ «Сіті Кард систем» Інна Артемчук.

Депутатка Підгайцівської сільської ради Тетяна Тирилюк підтримала таку пропозицію. Єдине, каже, лишилося вирішити, яким чином людям компенсувати поїздки.

«Наші депутати і представники виконавчого комітету будуть приймати рішення: або будуть на карточку кошти спрямовувати, або будуть робити знову ж таки цю монетизацію», – стверджує депутатка сільради Тетяна Тирилюк.

Себто пільговикам віддаватимуть гроші, які вони витратили на певну кількість поїздок по факту. До слова, за таким же принципом люди з інших громад можуть користуватися усім транспортом Луцька. Для цього виконкоми повинні укласти договори зі всіма міськими перевізниками.